Dziś, wśród bardzo licznego grona gości, Szkoła Podstawowa w Wilczynie otrzymała imię Jana Pawła II. Z tej okazji odsłonięto pamiątkową tablicę. Do wilczyńskiej szkoły zjechali dziś politycy, przedstawiciele samorządów, instytucji, księża, uczniowie, nauczyciele i cała szkolna społeczność. Uroczystą sesją rady rozpoczęto świętowanie nadania placówce imienia Jana Pawła II. – W ramach rozporządzenia ministerstwa powstała w Wilczynie ośmioklasowa szkoła podstawowa. Mieliśmy więc dwóch patronów – Władysława Broniewskiego i patrona zlikwidowanego gimnazjum Jana Pawła II. Nie odejmując nic Broniewskiemu i jego wspaniałym, pełnym patriotyzmu wierszom, stwierdziliśmy, że Jan Paweł II jest zupełnie inną osobowością. Może być autorytetem zarówno dla małych dzieci, jak i ósmoklasistów – mówi wójt Wilczyna, Grzegorz Skowroński. Z okazji nadania imienia, w szkole odsłonięto pamiątkowa tablicę. – Wokół naszej szkoły zawsze gromadziły się osoby twórcze, kreatywne, poszukujące najlepszych rozwiązań oraz otwarte i wrażliwe na potrzeby dzieci. To dzięki ich zaangażowaniu udało się stworzyć szkołę przyjazną, kolorową i nowoczesną – mówiła dyrektor Wiesława Matlejewska podkreślając, że „szkoła imienia Jana Pawła II to brzmi dumnie!” – Wielki patron to wielki dar i ogromne zobowiązanie. W dzisiejszych czasach, gdy brak jest autorytetów, Jan Paweł II jawi się jako wzór do naśladowania – dodała.
2017-09-01 13:06:48