Uroczystość wręczenia promes dla jednostek Państwowej Straży Pożarnej i ochotniczych straży pożarnych z terenu województwa wielkopolskiego odbyła się dzisiaj na placu przed budynkiem komendy miejskiej PSP w Koninie. Organizatorem był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. W 2022 roku dzięki pomocy finansowej Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej jednostki Państwowej Straży Pożarnej i ochotniczych straży pożarnych z terenu województwa wielkopolskiego wzbogaciły się o sprzęt i samochody za prawie 10 milionów złotych, w ramach niemal 300 dofinansowanych przedsięwzięć. Dziś, po wręczeniu promes wielkopolski komendant wojewódzki PSP nadbryg. Dariusz Matczak wraz z zastępcą bryg. Tomaszem Grelakiem wręczyli okolicznościowe medale Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu Jolancie Rajatczak – prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, Aleksandrze Durkowskiej – wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz Sławomirowi Mazurkowi, zastępcy prezesa Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W dzisiejszej uroczystości wzięło udział liczne grono parlamentarzystów: sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ryszard Bartosik, posłowie na Sejm RP: Marta Kubiak, Katarzyna Sójka, Witold Czarnecki, Zbigniew Dolata, Leszek Galemba, Tomasz Ławniczak, Jan Mosiński, Marcin Porzucek, Bartłomiej Wróblewski, − w imieniu ministra – członka Rady Ministrów, sekretarza Komitetu Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych Zbigniewa Hoffmanna, dyrektor Biura Joanna Lachowicz, − w imieniu europosłanki Andżeliki Możdżanowskiej, dyrektor biura Anna Lis oraz asystent krajowy Krystian Majewski. na zdj. st. kpt. Sebastian Andrzejewski, kpt. Andrzej Śliwka, st. asp. Damian Jabłoński
2022-07-13 15:40:36