Nareszcie – to słowo często dzisiaj słyszeliśmy w Miejskim Ośrodku Wypoczynkowym „Przystań Gosławice”, gdzie konińskie morsy rozpoczęły sezon 2021/2022. – Po półtorarocznej przerwie nareszcie udało się rozpocząć sezon morsowy w takiej formie, czyli w ośrodku w Gosławicach – mówi Robert Prus, prezes Stowarzyszenia Morsy Konin. Frekwencja dopisała. Najpierw była rozgrzewka i potem wspólne wejście do jeziora. – O to nam właśnie chodzi, żeby móc wspólnie spędzać czas – dodaje prezes. Ostatnio nie było to możliwe, by spotykać się w takiej dużej grupie z powodu pandemicznych obostrzeń. – Każdy morsował sobie we własnym zakresie, w mniejszych grupkach – dodaje Robert Prus. W tym sezonie, tak jak we wcześniejszych, planowana jest Mroźna Odlotowa Rekreacja Sportowa (MORS), będzie też kąpiel w hawajskich klimatach, morsy tradycyjnie włączą się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Szykowane są też wyjazdy do zaprzyjaźnionych stowarzyszeń. – Wszystko jednak zależy od sytuacji covidowej – dodaje Robert Prus. Obecnie w Stowarzyszeniu Morsy Konin jest 200 członków.
2021-11-07 13:00:16