Dziś, z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w kazimierskim GOK-u odbyła się uroczysta sesja rady gminy. Stała się okazją do wręczenia Odznak Honorowych Gminy Kazimierz Biskupi wraz z dyplomami. Otrzymali je: Feliks Jaworski, Lucjan Jankowski, Szymon Kmiotek, Roman Gałązka oraz jednostki OSP Kazimierz Biskupi, Dobrosołowo i Jóźwin. – Są to jednostki najstarsze stażem w naszej gminie, które według kapituły najbardziej się zasłużyły. Skupiają łącznie około 240 osób i myślę, że te odznaczenia są za to, że są na każdy sygnał, o każdej porze dnia i nocy. Ochotnicy to już nie strażacy z wiadrem i bosakiem biegnący za wozem konnym do pożaru. Dziś to pełna technika, wyposażenie, w naszych szeregach są ratownicy przedmedyczni i zawsze jesteśmy pierwsi na miejscu zdarzenia – mówi prezes zarządu oddziału gminnego, a zarazem OSP w Kazimierzu Biskupim Sławomir Szczepański. W uznaniu zasług i cech charakteru mających wielki wpływ na rozwój gminy Kazimierz Biskupi, kapituła nadała pośmiertne wyróżnienia zasłużonym dla lokalnej społeczności, żołnierzom i nauczycielom, a odebrali je członkowie ich rodzin.
2018-05-03 13:38:34