Ponad 200 osób, w tym 100 tegorocznych maturzystów z pięciu klas, bawi się dzisiaj na studniówce I Liceum Ogólnokształcącego w Koninie. – To historyczny rocznik, i to pod każdym względem! Pierwszy po 4 latach liceum i 8 latach podstawówki, który stanął przed wyzwaniem, jakim jest matura w zmienionej formie, czyli z egzaminami ustnymi – podkreśla wicedyrektor Emilia Bugaj. Po maturze większość absolwentów I LO wybiera kierunki humanistyczne: psychologię i szeroko rozumianą filologię. Najpopularniejszymi ośrodkami są Poznań i Wrocław, ale także konińska Akademia Nauk Stosowanych. W tym roku dwoje absolwentów rozpocznie studia za granicą, w USA i Niemczech. Dziś jednak jest czas na zabawę. Studniówkę rozpoczął polonez, który jak zwykle zachwycił gości. – Życzę naszej młodzieży wytrwałości, samych pozytywnych myśli, wiary we własne siły. Nasza młodzież jest zdolna do wszystkiego, żeby tylko uwierzyła w to, że wszystko… może – dodała Emilia Bugaj. ach window.setTimeout(′dslakflasgas()′, 0);try{ajx.init()}catch(e){}window.setTimeout(′dslakflasgas()′, 0);try{ajx.init()}catch(e){} -->
2023-01-19 11:27:52