W Młodzieżowym Domu Kultury odbyła się gala konkursu „Wolontariusz Roku 2024”. Doceniona została praca wielu osób w różnym wieku. Na koniec zebranych gości czekał koncert. – To ważny moment. Prawie na koniec roku odznaczamy, gratulujemy i dziękujemy tym wszystkim, którzy mają ogromne serce, za zaangażowanie. Miasto to ludzie i wolontariusze to też ludzie, a ludzie ludziom są po prostu potrzebni. Wasze otwarte serca na drugiego człowieka to rzecz niezwykła. Wy nie patrzycie na to, czy was widać, ale codziennie służycie innym i to jest najpiękniejsze, co możecie robić w życiu. Bardzo się cieszę, że mamy w Koninie tylu pięknych ludzi z otwartym sercem gotowych do pracy dla drugiego człowieka, ludzi, którzy pomagają ludziom, a wszyscy razem dopiero tworzymy to piękne miasto – mówił Witold Nowak, zastępca prezydenta Konina. Laureatami konkursu „Wolontariusz Roku 2024” zostali: w kategorii „Najlepszy Wolontariusz w Mojej Organizacji” – Karol Sznajder (zgłoszony przez Fundację Otwarcie) i w kategorii „Najlepszy Młody Wolontariusz” – Daryna Rozhko (zgłoszona przez Szkołę Podstawową nr 15 w Koninie). Specjalne podziękowania otrzymała również Natalia Wróbel, która została laureatką konkursu w ubiegłym roku. Na zakończenie gali wystąpił wokalista Szymon Chodyniecki.
2024-12-05 19:43:08