Region

Zamknij

Dodaj komentarz

Zjawy i upiory w szkolnej auli. „Dziady" też na bulwarze

12:01, 30.10.2017 Aktualizacja: 08:59, 26.10.2025
Skomentuj Zjawy i upiory w szkolnej auli. „Dziady" też na bulwarze

"Ciemno wszędzie, głucho wszędzie" - po raz dwudziesty siódmy w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Koninie wystawiono II część "Dziadów" Adama Mickiewicza. W role upiorów wcielili się uczniowie klasy artystycznej (1a), którzy występowali wspólnie z Hanną Nowak, pomysłodawczynią przedsięwzięcia. Inscenizacja najbardziej znanej części mickiewiczowskich „Dziadów" stała się już tradycją I LO w Koninie. - Wraz z nastaniem jesieni w I Liceum Ogólnokształcącym rozpoczynają się teatralne próby. Do dzisiejszego spektaklu młodzież przygotowywała się przez trzy tygodnie - wyjaśnia Hanna Nowak, emerytowana polonistka. W szkolnej auli pojawiły się dusze dzieci (Różi i Józia), widmo okrutnego Pana, duch niefrasobliwej Zosi, Tadeusz Kościuszko, Sybirak oraz upiór. W tym roku przedstawienie przygotowywały nauczycielki Arleta Wydrzyńska-Roszak, Arleta Kędziora Kurz, Hanna Nowak oraz uczniowie 1a. "Dziady" zostaną wystawione trzy razy. O 16.25 młodzież wystąpi na bulwarze dla mieszkańców miasta.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%