Postępuje demontażsieci trakcyjnej, torów i peronów pomiędzy Sochaczewem a Swarzędzem. Na jakimetapie są prace w Koninie?
– Inwestycja na linii E20 Warszawa-Poznań, którąrozpoczęliśmy w połowie czerwca, jest dokończeniem modernizacji z lat 90-tych.Trasa jest bardzo ważną częścią korytarza transportowego TEN-T Morze Północne-Bałtyki po przebudowie zwiększą się jej możliwości. Pasażerowie pociągówregionalnych, dalekobieżnych i aglomeracyjnych zyskają lepsze połączenia.Sprawniejszy będzietakże przewóz towarów – powiedział Arnold Bresch, członek zarządu, dyrektords. Realizacji Inwestycji w PKP Polskich Liniach Kolejowych S.A.
Wykonawca zdemontowałjuż około 85 km sieci trakcyjnej na odcinkach Swarzędz-Kostrzyn, Podstolice-Strzałkowoi Strzałkowo-Konin. Między Podstolicami a Sokołowem i na stacjach Podstolice iKonin została zdemontowana już część starych torów i przystąpiono do wbijaniapali pod fundamenty nowych słupów sieci trakcyjnej. – W Koninie rozpoczęły się już prace przy budowie nowego toru doelektrowni przeznaczonego dla pociągów towarowych. Czyszczone są przęsła mostukolejowego pomiędzy Podstolicami a Wrześnią – informuje Zbigniew Wolny zzespołu prasowego PKP PLK.
W roboty na obszarzeLCS Konin (120 km odcinek pomiędzy Swarzędzem a Barłogami) zaangażowanych jest około 200 osób. Pracuje ciężkisprzęt, min.: koparki, ładowarki, samochody samowyładowcze, spycharki,dwie torowe palownice oraz oczyszczarka tłucznia. Kończy się demontażsieci trakcyjnej. Wykorzystano do pracy 8 pociągów sieciowych.
Jak informuje ZbigniewWolny, w Kutnie zdemontowano ponad 2 km torów, 18 km sieci trakcyjnej orazurządzenia srk, część peronów i 4 rozjazdy. Między stacjami Krzewie i Kłodawazdemontowano stare tory i słupy trakcyjne. Wbito prawie 300 nowych fundamentówpod sieć trakcyjną.
W Łowiczu przystąpionodo rozbiórki peronu i nastawni, która zostanie zastąpiona nowoczesnym LokalnymCentrum Sterowania. Demontowane są stare urządzenia sterowania ruchem. Naszlaku między Żychlinem a Jackowicami zdemontowano 150 słupów trakcyjnych.Pracują m.in. 2 pociągi fundamentowe, 6 koparek, 2 palownice, a także pociągsieciowy do demontażu istniejącej sieci trakcyjnej. Wykonawca zgromadził ponad70 tysięcy podkładów i 520 ton szyn.
Wszystkie praceprowadzone są zgodnie z harmonogramem. Równocześnie z robotami rozbiórkowymi nabieżąco gromadzone są kolejne materiały potrzebne do wykonania przebudowy –szyny, podkłady i elementy nowej sieci trakcyjnej.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz