Region

Zamknij

Dodaj komentarz

– Ten projekt oceniam na szóstkę – mówi dyrektor Przedszkola nr 17 w Koninie. Dziś, na zakończenie, wystąpili mali...

13:45, 28.06.2017 Aktualizacja: 09:16, 22.10.2025
Skomentuj – Ten projekt oceniam na szóstkę – mówi dyrektor Przedszkola nr 17 w...

W sierpniu ubiegłego roku Przedszkole nr 17 w Koninieprzystąpiło do realizacji projektu unijnego „Przedszkole – tu się rozwija światdziecka”. Utworzono tam 33 miejsca dla dzieci 3 i 4-letnich.A co za tym szło zmodernizowano i przystosowano sale, zakupiono pomocedydaktyczne, zabawki, doposażono plac zabaw. Pojawiła się też oferta zajęćdodatkowych, zazwyczaj kierowana do starszych dzieci – z języka angielskiego, logopedycznych,teatralnych, tanecznych, także z tańca ludowego. Do tego dzieci brały udział wwielu wydarzeniach kulturalnych – w przedszkolu organizowano bezpłatne koncertyi teatrzyki, maluchy jeździły na wycieczki. Rodzice byli zwolnieni z opłaty natzw. wyprawkę, czyli artykuły papiernicze na cały rok. Do ich dyspozycji była pedagog,która prowadziła zajęcia, także indywidualnie.

W sumie wydano ponad 268 tysięcy złotych, z czego 100tys. zł przeznaczono na wyposażenie i remonty. Jak wiele dało to placówce?Wystarczy powiedzieć, że do tej pory otrzymywała rocznie na pomoce dydaktyczne1.500 zł!

Dziś w Przedszkolu nr 17 odbyło się uroczyste zakończenieprojektu, choć maluchy będą w nim uczestniczyć do końca wakacji, bo także w czasieletniej kanikuły działa ich grupa. – Niektóre dziecitrzy czy czteroletnie mają problem z zaadoptowaniem się na dyżurach wakacyjnychw innych placówkach. Nasze maluszki zostają w swoim ukochanym, pierwszymprzedszkolu – mówi Renata Kasperowicz, dyrektor P17. I dodaje, że całyprojekt ocenia na szóstkę. Maluchy zaprezentowały czego nauczyły się przezminiony rok, a dyrektor dziękowała wszystkim osobom zaangażowanym w zdobycietak dużych pieniędzy, także jednej z mam, Annie Kasprzak, która projektnapisała.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%