Region

Zamknij

Dodaj komentarz

Dzień Inżyniera. Złożyli kwiaty pod pamiątkową tablicą

16:55, 04.03.2022 Aktualizacja: 03:53, 26.10.2025
Skomentuj Dzień Inżyniera. Złożyli kwiaty pod pamiątkową tablicą

CzłonkowieNaczelnej Organizacji Technicznej w Koninie oraz byli pracownicy kopalniuroczyście złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą inżynierów i technikówziemi konińskiej. Dziś obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Inżyniera.

Na uroczystości zgromadzono się przy budynku Starostwa Powiatowego, wktórym mieścił się kiedyś hotel górniczy, i na którym wisi pamiątkowa tablica. Pozawieszeniu nad nią wieńca, Orkiestra Dęta PAK KWB Konin zagrała polski, anastępnie ukraiński hymn na znak solidarności.

Po oficjalnej części uczestnicy przeszli do Oskardu, gdzie pokazanofilm o rozwijającym się regionie konińskim w czasach, gdy otwierano kolejneodkrywki węgla brunatnego, a liczba mieszkańców wynosiła około 100 tys.

– Era węgla się skończyła. Czekamy teraz na nową rzeczywistość i transformacjęziemi konińskiej, której mam nadzieję doczekamy – powiedział Zbigniew Bajcar, prezesNaczelnej Organizacji Technicznej w Koninie.

Dzień Inżyniera został ustanowiony w Australii w październiku 2019 r.i obchodzony jest 4 marca.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%