Region

Zamknij

Dodaj komentarz

Radny nie chce już sesji na odległość. „Mam wrażenie, że zdalny tryb obradowania w pewnych aspektach jest wygodny dla...

09:13, 21.09.2021 Aktualizacja: 09:44, 24.10.2025
Skomentuj Radny nie chce już sesji na odległość. „Mam wrażenie, że zdalny tryb...

Radny Jakub Eltman zwrócił się doprzewodniczącego Rady Miasta Konina o rezygnację ze zdalnych posiedzeń. – Przyznamszczerze, że mam dość dyskutowania „na odległość” o przyszłości naszego miasta.Mam wrażenie, że zdalny tryb obradowania w pewnych aspektach jest wygodny dlawłodarzy, którzy nie muszą konfrontować się z odmiennymi poglądami w dyskusji „nażywo” – napisał w mediach społecznościowych radny.

Radny zwróciłsię z prośbą do Tadeusza Wojdyńskiego o zwołanie sesji rady miasta wstacjonarnym trybie obradowania, przypominając, że zdalne sesje zostałyzorganizowane z uwagi na pandemię. – W okresie późnowiosennym tradycyjny trybobradowania nie został zmieniony, pomimo znacznego spadku zakażeń, nawet najedną z najważniejszych sesji rady w ciągu roku, na której udziela się absolutoriumi głosuje nad wotum zaufania wobec Prezydenta Miasta Konina. Każdy uczestniksesji, który miał taką wolę, mógł skorzystać z pełnego szczepienia przeciwkoCOVID-19 – napisał Jakub Eltman doprzewodniczącego Rady Miasta Konina. Radny wskazuje też, że za sprawą zdalnychsesji zauważalny jest spadek merytoryczności dyskusji, a wnikliwa analizamateriałów sesyjnych jest kłopotliwa. – Zdalna komunikacja sprawia, że trudniejjest uzyskać odpowiedź na pytania, co jest związane ze zdarzającymi sięproblemami technicznymi. Uważam, że zorganizowanie sesji stacjonarnej zzachowaniem szczególnych środków ostrożności jest możliwe – Pisza radny proszącprzewodniczącego o rozważenie tej prośby.

Radny podając wmediach społecznościowych, że skierował takie pismo do przewodniczącego Wojdyńskiego,opatrzył je też komentarzem. Jak stwierdził, ma dość dyskutowania „na odległość”o przyszłości naszego miasta. – Mam wrażenie, że zdalny tryb obradowania wpewnych aspektach jest wygodny dla włodarzy, którzy nie muszą konfrontować sięz odmiennymi poglądami w dyskusji „na żywo”. Wierzę, że większość radnych jestzaszczepiona i organizacja stacjonarnej sesji przy zachowaniu odpowiednichzasad bezpieczeństwa będzie możliwa – napisał Jakub Eltman.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%