Została podpisana umowa na dofinansowanie budowy ciepłowni geotermalnej wKoninie.
28 października dokument zostałpodpisany przez przedstawicieli stron: MPEC-Konin oraz Narodowy Fundusz OchronyŚrodowiska i Gospodarki Wodnej. Koszt inwestycji wynosi ponad 56milionów złotych, z czego dofinansowanie z NFOŚiGW to ponad 24 miliony złotych.Projekt realizowany będzie w latach 2021-2022 na wyspie Pociejewo w Koninie. – Nowyzakład będzie trzecim opartym na odnawialnych źródłach energii producentemciepła dla miasta. Będzie bazował na złożach wody o rekordowej temperaturze97,5 stopnia Celsjusza – informuje Piotr Korytkowski, prezydent Konina, w mediachspołecznościowych. – Dziękuję wszystkim, którzy pracowali przy projekcie i tym,którzy od samego początku wspierali władze miasta w dążeniu do obudzeniapotencjału wyspy Pociejewo. Dzięki tej inwestycji rozpoczynamy drogę dostworzenia ekologicznego salonu miasta, który stanie się swoistym zielonymsercem Konina.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz