Region

Zamknij

Dodaj komentarz

100. rocznica Bitwy Warszawskiej. Wczoraj film pod chmurką, dziś kwiaty przy pomniku

22:52, 14.08.2020 Aktualizacja: 09:09, 10.10.2025
Skomentuj 100. rocznica Bitwy Warszawskiej. Wczoraj film pod chmurką, dziś kwiaty...

Wczoraj, projekcją filmu ,,1920 Bitwa Warszawska”rozpoczęły się obchodu setnej rocznicy. Dziś o godz. 10.00, w kościelepw. św. Bartłomieja zostanie odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny, późniejodbędą się uroczystości przy pomniku Marszałka Piłsudskiego.

Pokazany wczoraj na placu przed KDK-iem film,,1920 Bitwa Warszawska” to wielki fresk historyczny o jednej z najważniejszychbitew w dziejach świata. Za kamerą stanął Jerzy Hoffman, nominowany do Oscaramistrz wielkich widowisk historycznych. Dziś natomiast o godz. 10.00 w kościelepw. św. Bartłomieja w Koninie rozpocznie się msza św. w intencji Ojczyzny zudziałem pocztów sztandarowych, kombatantów i władz miasta. Po mszy podpomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego odbędzie się dalsza część obchodów. Okonińskim wątku w Bitwie Warszawskiej opowie Piotr Rybczyński - kierownikArchiwum Państwowego w Poznaniu oddział w Koninie. Warto podkreślić, że 15sierpnia to Święto Wojska Polskiego obchodzone na pamiątkę zwycięskiej BitwyWarszawskiej 1920 roku.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%