– Pierwsza edycja konkursu„Bitwa o wozy” wypadła bardzo dobrze, o czym świadczy wysoka frekwencja podczaspierwszej tury wyborów prezydenckich. Mam nadzieję, że druga edycja również przysłużysię do tego, że obywatele licznie pójdą głosować w najbliższą niedzielę –mówiła dzisiaj w Koninie podczas briefingu prasowego Aneta Niestrawska,wicewojewoda wielkopolska.
Jeszcze przed pierwszą turą MSWiA ogłosiło konkurs, któregocelem było zmotywowanie mieszkańców lokalnych społeczności do uczestnictwa wwyborach. Nagrodą było dofinansowanie zakupu wozów strażackich dla jednostekOSP. – Mamy w Polsce 16 tysięcy takichjednostek, w których działa 500 tysięcy druhen i druhów – mówiła AnetaNiestrawska. – To oni w ostatnim czasie sąaktywnymi uczestnikami różnych zdarzeń i akcji ratowniczych, ale także inicjujążycie w małych społecznościach. W poprzedniejedycji „Bitwy o wozy” zwyciężyły czterymiejscowości (Rewal, 86 proc.), Łeba (85), Michałowice (81) i Suchy Las wWielkopolsce (80). Tym razem środki na wozy bojowe i ratowniczo-gaśnicze trafiądo 49 gmin w całej Polsce. Kluczem do takiej liczby jest 49 byłych województw.W konkursie nie będą mogły brać udziału te samorządy, które zostały laureatami „Bitwyo wozy” w pierwszej edycji. Mam jednak nadzieję, że konkurs zmotywuje wszystkichmieszkańców. Ważne jest żebyśmy decydowali o przyszłości Polski.
Kwota dofinansowania do wozu to 800 tysięcy złotych. – Mamnadzieję, że znacznie zasili ona budżet OSP i bezpośrednio przełoży się nabezpieczeństwo mieszkańców danej wspólnoty samorządowej. Zachęcam wszystkich doudziału w wyborach – mówiła wicewojewoda.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz