49 drużyn z całej Polski wystartowałow tegorocznej XXIII Olimpiadzie Umiejętności Osób Niepełnosprawnych im. DoktoraPiotra Janaszka – Abilimpiada’2019. Zawodnicy rywalizują w 15 konkurencjach. Spodpędzla, kleju, czy igły wychodzą prawdziwe arcydzieła. Niepełnosprawni popisująsię także talentem kulinarnym i informatycznym. Najlepsze drużyny poznamyjutro.
W imprezie bierze udział ponad 180 osób niepełnosprawnych,reprezentantów warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy,domów pomocy społecznej, fundacji i stowarzyszeń.
Wśródkonkurencji indywidualnych znalazły się między innymi: malarstwo, malowanie naszkle, malowanie odlewów gipsowych, ozdabianie techniką decoupage, kartkiokolicznościowe, ozdabianie kulkami z bibuły, papierowa wiklina, mozaikapapierowa, lasy w szkle, ceramika, haft, cukiernictwo, gastronomia,bukieciarstwo i umiejętności informatyczne. Dodatkowo organizatorzyprzewidzieli udział konkurencjach drużynowych: maskotka Abilimpiady, strój eko– pokaz mody, moje miasto.
Imprezę zamknie wystawa prac, które powstały podczasimprezy oraz uroczyste rozdanie nagród i dyplomów (niedziela). Miłą tradycjąstał się fakt, iż nagrody i dyplomy otrzymują wszyscy uczestnicy, bez względuna zajęte miejsce!
Projekt jest współfinansowany ze środków PaństwowegoFunduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Zaproszenie do KomitetuHonorowego imprezy przyjęli m.in.: minister rodziny, pracy i politykispołecznej, wojewoda wielkopolski, marszałek województwa wielkopolskiego,prezydent Konina oraz starosta koniński.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz