Region

Zamknij

Dodaj komentarz

Zrobili przetwory dla siebie i sąsiada. Integrowanie przez gotowanie

07:50, 12.10.2020 Aktualizacja: 06:06, 22.10.2025
Skomentuj Zrobili przetwory dla siebie i sąsiada. Integrowanie przez gotowanie

Wielkopolskie Stowarzyszenie OdnowyWsi „ Nasza Radolina” zaprosiło blisko 50 osób do miejscowej świetlicywiejskiej. Radolinianie spotkali się z podopiecznymi Fundacji Pomocy OsobomNiepełnosprawnym i Chorym „Tęczowa Gromada”, by razem przetworzyć warzywa isłodkie śliwki i przygotować marynaty ipachnące przyprawami salsy, a później zamknąć wszystko szczelnie w słoikach iustawić na regałach spiżarni. – Początekjesieni to najlepszy czas, by jej pełne, dojrzałe smaki zamknąć w słoikach icieszyć się nimi całą zimę – mówi Karolina Kasprzak.

Warsztaty kulinarne pn. „Zrób przetwory dla siebie isąsiada” poprowadziła Bożena Palpuchowska. – Oprócz klasyki oraz pilniestrzeżonych przepisów zdradziła też nowości. Na uczestnikówspotkania czekały różne niespodzianki: loteria fantowa (można było wylosowaćpiękny wiklinowy koszyk bądź torby z logo radolińskiego stowarzyszenia) czyzmagania w profesjonalnym ubijaniu kapusty sposobem naszych babć, czyli… nogami.Wszyscy, którzy zdecydowali się spróbować swoich sił otrzymali certyfikatuznania. Nie zabrakło poczęstunku oraz wspólnie wypitej kawy, do którejświetnie pasował goliński specjał – krówki. Cukierki były owinięte wpersonalizowane papierki z logo fundacji, stowarzyszenia i FIO. Na wieczkasłoików również naklejono okolicznościowe naklejki nawiązujące stylistyką doplakatu reklamującego inicjatywę. Uczestnicy sprawiedliwie podzielili międzysiebie przetwory, więc na pewno zima im niestraszna. Będą mogli zajadać siębowiem przygotowanymi przez siebie pysznościami – informuje Karolina Kasprzak.

Warsztaty kulinarne pn. „Zrób przetwory dla siebie isąsiada” były piątą z kolei inicjatywą realizowaną przez Fundację Pomocy OsobomNiepełnosprawnym i Chorym „Tęczowa Gromada” w ramach projektu „CentrumAktywności Społecznej, dofinansowanego z Programu „Fundusz InicjatywObywatelskich”. Spotkaniu przyświecało hasło integrowanie przez gotowanie.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%