Stowarzyszenie Razem dla Goliny, wspólnie z BibliotekąPubliczną oraz Domem Kultury w Golinie, zaprasza mieszkańców do kina plenerowego.Na Stadionie Miejskim w Golinie będzie można obejrzeć w sumie cztery filmy.Seanse odbędą się 21 i 28 sierpnia o godz. 20.30. Tradycyjnie w repertuarze znajdziesię coś i dla młodszych, i dla starszych widzów.
Do plenerowego kina na stadion wGolinie organizatorzy zapraszają mieszkańców już drugi raz. W ubiegłym rokupodczas seansów pod chmurką nie brakowało chętnych. Pokazy były bezpłatne dzięki dofinansowaniu ze środkówNarodowego Centrum Kultury przy współpracy z Domem Kultury w Golinie. Przypomnijmy, że MłodzieżowaRada Miejska w Golinie skorzystała z programu składając wniosek w formieprojektu pod nazwą Kulturalna integracja „Pod chmurką”. Wtedy w seansach uczestniczyłow sumie kilkaset osób. Założenie było takie, że najpierw wyświetlana jest bajkadla najmłodszych, później film dla starszych.
W tym roku jest podobnie. – Celemzaplanowanej inicjatywy jest przybliżenie mieszkańcom gminy Golina i okolicdostępu do kultury oraz kształcenie potrzeb i zainteresowań kulturalnychpoprzez stworzenie możliwości wspólnego przeżywania wydarzenia jakim są seansefilmowe na świeżym powietrzu. Cieszymy się, że mamy możliwość kontynuacjiinicjatywy, którą podjęła w zeszłym roku Młodzieżowa Rada Miejska w Golinie.Pozytywne opinie mieszkańców stały się motywacją do tegorocznej realizacji propozycjitejże oferty kulturalnej – piszą organizatorzy.
Zaplanowano więcseanse filmowe w dwa ostatnie piątki sierpnia. Można zabrać ze sobą koce ileżaki. Będzie możliwość zakupu popcornu, waty cukrowej, zakręconego ziemniaka,nachosów i napojów. 21 sierpnia br. o godz. 20.30 na dużym ekraniewyświetlona zostanie bajka „Mustang z Dzikiej Doliny” i komedia „Starsza panimusi zniknąć”, a w kolejny piątek 28 sierpnia br. o tej samej godzinie film„Wpuszczony w kanał”, a po niej komedia „Zamiana ciał”.
W razie niesprzyjającejpogody seanse zostaną przeniesione do Hali Widowiskowo-Sportowej w Golinie. Przedsięwzięciebędzie zorganizowane z zachowaniem bezpieczeństwa sanitarnego. Widzowie są więcproszeni o zakrywanie ust i nosa.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz