Region

Zamknij

Dodaj komentarz

Radni i burmistrz rozmawiali o dużej podwyżce opłat za śmieci. Jakie będą wysokie?

09:35, 12.04.2023 Aktualizacja: 22:56, 16.10.2025
Skomentuj Radni i burmistrz rozmawiali o dużej podwyżce opłat za śmieci. Jakie będą...

Sporoczasu zajęło radnym z Goliny omawianie projektu uchwały dotyczącej podwyżkiopłat za śmieci. Burmistrz zaproponował, by za odpady segregowane mieszkańcypłacili co miesiąc 17 złotych, za zmieszane – 35 zł. Mówiono także, że osobyposiadające kompostowniki i nie oddające popiołu powinny mieć z tego powoduspecjalne zniżki.

W ubiegłym tygodniuradni Goliny omawiali propozycję projektu uchwały dotyczącej podwyżki opłat zaśmieci. Segregowane kosztowałyby po podwyżce 17 zł, zmieszane 35 zł. Dotąd byłoto odpowiednio 12 zł i 19 zł. Takie kwoty podwyżki zaproponował radnym MirosławDurczyński, burmistrz Goliny. – Bardzo dużo środków finansowych dopłacamy dośmieci – argumentował. W gminie Golina od początku funkcjonowania systemuśmieciowego, czyli od 2013 roku, zaległości wynoszą 222 tysiące złotych.

Podczas dyskusji nakomisji wspólnej, większość radnych podkreślała, że 5 zł więcej za odpady segregowaneto zbyt dużo. Jak mówili, podwyżka wyniosłaby aż 42 procent. Podjęto takżetemat ulg dla osób, które mają własne kompostowniki i nie oddają tego odpadu, apłacą normalne stawki. Podobnie jest z popiołem. Dla mieszkańców, którzy go nieodstawiają, powinny być według radnych pewne zniżki.

Padła równieżpropozycja, by 169 złotych rocznie płacili za śmieci właściciele domkówletniskowych i nieruchomości, na których znajdują się działkirekreacyjno-wypoczynkowe. I taką stawkę najprawdopodobniej zatwierdzą radni wczwartek, bo podjęcie uchwały w tej sprawie przewidziano na jutrzejszej sesji.W programie nie ma natomiast punktu dotyczącego podwyżki opłat za śmieci na 17i 35 zł. Niewykluczone, że radni będą jeszcze o tym dyskutować.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%