Region

Zamknij

Dodaj komentarz

Ślubowali, jako pierwsi w powiecie. Uroczyście rozpoczęli nową kadencję

10:29, 22.10.2020 Aktualizacja: 06:46, 19.10.2025
Skomentuj Ślubowali, jako pierwsi w powiecie. Uroczyście rozpoczęli nową kadencję

Ślubowaniem złożonym przez nowo wybranych radnych orazwójta Pawła Szczepankiewicza rozpoczęła się pierwsza w tej kadencji sesja RadyGminy Wierzbinek. Wybrano także prezydium rady, które pozostało bez zmian. Topierwsze takie uroczyste obrady w powiecie konińskim w nowej kadencjisamorządu.

Najstarszy wiekiem radny, zwyłonionej 21 października rady, czyli Włodzimierz Gemziak otworzył obradypierwszej w nowej kadencji Rady Gminy Wierzbinek. Najpierw odczytał treśćślubowania, po czym wszyscy radni po kolei potwierdzili ją słowem „ślubuję”. Potemprzyszedł czas na wójta. – Obejmującurząd wójta gminy, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, apowierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślnościmieszkańców. Tak mi dopomóż Bóg – powiedział Paweł Szczepankiewicz.

Po wyborze komisjiskrutacyjnej, zgłoszono tylko jedną kandydaturę na przewodniczącego rady. Tutajnie było niespodzianek, bo zaproponowano Elżbietę Walicką, która pełniła tęfunkcję w minionej kadencji. W tajnym głosowaniu uzyskała ona poparcie 14radnych, co oznacza, została wybrana jednogłośnie, bo jedna z kart dogłosowania była nieważna.

W konsekwencji ElżbietaWalicka przejęła prowadzenie obrad i będzie to robiła przez najbliższych pięć lat. Kontynuowała zatemporządek obrad, podczas których wyłoniono jej zastępcę. Został nim BogdanKaczalski, jako jedyny zgłoszony do pełnienia tej funkcji. Wynika z tego, żeradni pozostawili prezydium rady w takim składzie, jak w poprzedniej kadencji.

Aleksandra Wysocka

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%