Wrazz nadejściem nowego roku rusza nowe przedszkole „Żabka” w Wierzbinku. Miejsce możew nim znaleźć 100 najmłodszych mieszkańców gminy, a chętnych nie brakuje. Dla 3i 4-latków jest program dofinansowany przez Unię
Budynek przedszkola stanął błyskawicznie. Prace przyjego powstaniu rozpoczęto jeszcze w tym roku, a teraz czeka już na przyjęcienajmłodszych. – Zdobyliśmy dofinansowanieze środków unijnych zarówno na budowę, jak i z projektu miękkiego, nawyposażenie dwóch sali dla najmłodszych dzieci – wyjaśnia wójt Paweł Szczepankiewicz.Ale postawienie budynku i zagospodarowanie wnętrz to nie wszystko. Projekt „Maluchyz Wierzbinka idą do przedszkola” zakłada bowiem także udział w zajęciachwspomagających wszechstronny rozwój dzieci, rozwijających pasje i zainteresowania,jak język angielski czy zajęcia rytmiczno – ruchowe. Poza tym także gimnastykękorekcyjną i wsparcie logopedy. To wszystko, dla 3 i 4-latków objętychprogramem, bezpłatnie. Pozostałe oddziały, dla 5 i 6-latków będą działać nazasadach gminnej placówki.
Poza przedszkolem w Wierzbinku, jest jeszcze filia wSadlnie, w której pozostanie pod opieką 10 - 15 przedszkolaków.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz