Region

Zamknij

Dodaj komentarz

Gmina Wierzbinek dziękowała za plony. Dożynki w Kryszkowicach przyciągnęły tłumy

20:34, 01.09.2024 Aktualizacja: 04:41, 27.10.2025
Skomentuj Gmina Wierzbinek dziękowała za plony. Dożynki w Kryszkowicach przyciągnęły...

Dożynki to tradycyjne święto plonów, podczas którego rolnicy dziękują za udane zbiory, celebrując koniec żniw w radosnej atmosferze wspólnoty i tradycji. Tak było i w Kryszkowicach w gminie Wierzbinek, gdzie świętowano zakończenie kolejnego rolniczego sezonu. Podczas dożynek nie zabrakło mszy dziękczynnej za tegoroczne plony, obrzędu przekazania i podzielenia chleba, konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy oraz występów lokalnych artystów. - Co roku tożsame są z nami te piękne słowa naszego rodaka, biskupa Romana Andrzejewskiego: ,,ziemia jest rzetelna, rzetelne są też ręce rolnika:. Rzeczywiście ziemia wydała plon obfity w postaci tych wszystkich płodów rolnych i pięknych bochnów chleba i to, co powiedzieliśmy z księdzem proboszczem, będziemy starali się ze wszystkich sił, żeby nikomu tego chleba nie zabrakło. Ale chciałbym panią sołtys, ze starostami dożynek życzyć też wszystkim rolnikom, żeby przez cały rok dopisała wam jak najlepsza pogoda, żeby przez cały rok towarzyszyła wam dobre zdrowie i uśmiech na twarzy - powiedział wójt Paweł Szczepankiewicz. Więcej informacji z Dożynek Gminno-Parafialnych w Kryszkowicach w najbliższym wydaniu Przeglądu Konińskiego.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%