2.364.764 zł dofinansowania otrzymałagmina Krzymów na budowę prawie dwukilometrowego odcina ścieżki pieszo-rowerowejz Borowa do Nowego Krzymowa. – Otrzymaliśmy zapewnienie finansowania ścieżkipieszo-rowerowej – informowała radnych na ostatniej sesji Danuta Mazur, wójtKrzymowa.
Ścieżka pieszo-rowerowa ma być realizowana na drodze powiatowej z Borowa (odNiepublicznej Szkoły Podstawowej) do Nowego Krzymowa (do kanału Topiec). – Tutajdofinansowanie wyniosło 2.364.764 zł z budżetu Unii Europejskiej i 400.000 ześrodków budżetu państwa, co daje łączne 2.702.587 zł. I to ma stanowić 80%wartości zadania. Oczywiście końcową cenę zweryfikuje przetarg, który mamynadzieję niezwłocznie uruchomić. Faktycznie państwo w dziale zamówieńpublicznych mają co robić. Jedno zamówienie się nie kończy, a już zaczyna siękolejne – mówiła Danuta Mazur. Projekt „Rozwój ścieżek rowerowych łączących gminę Krzymów z gminamiościennymi” zakłada budowę prawie dwóch kilometrów ścieżki pieszo-rowerowejprzy drodze powiatowej. Planuje się, że ścieżka będzie miała 2,5 metraszerokości i asfaltową nawierzchnię.Będą na niej przejścia dla pieszych oraz punkt naprawy rowerów.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz