Zintegrowane ćwiczenia „Pożar lasu 2021” strażakówz Państwowej Straży Pożarnej w Koninie oraz wyznaczonych Ochotniczych StrażyPożarnych: Grodziec, Biskupice, Lądek, Królików, Sompolno, Lubstów, Mąkolno,Wierzbinek, Mostkii Racięcice odbyły się w Grodźcu. - Wzajemna współpraca z Nadleśnictwem Konin i NadleśnictwemGrodziec zaowocowała wspólnymi manewrami – informuje mł. bryg. Robert Solińskiz KMP w Koninie.
Najpierwna zorganizowanej odprawie omówiono zasady BHP, dowodzenie iłączność orazprzyjęty zamiar taktyczny do zrealizowania. Głównym zadaniem było jednakugaszenie pożaru wewnątrz lasu, uwzględniając odnalezienie wskazanego miejscapożaru, właściwe rozpoznanie możliwości taktycznych, rozwinięcie liniigaśniczych oraz zaplanowanie sposobów dostarczania wody na znaczne odległości.Kluczowym kryterium przewidzianym do praktycznego przetestowania byłonieprzerwane podawanie prądów gaśniczych na palący się las przez minimum 20minut z zachowaniem wskazanej wydajności oraz pojemności bufora wodnego.
- Wkażdym dniu ćwiczeń podsumowanie stanowiło zwieńczenie leśnych manewrówibyło okazją do rzeczowego omówienia przyjętego zamiaru taktycznego i sposobu realizacjizadań. Zamierzone cele zostały osiągnięte. Podawano wodę w założonym czasiefaktycznym zzachowaniem wymaganego buforu wodnego. Zorganizowanećwiczenia zdecydowanie cementują wzajemną współpracę, pomiędzy siłami iśrodkami PSP, OSP oraz Nadleśnictw Konin i Grodziec - podkreśla mł. bryg.Robert Soliński.
na
zdj.wydział operacyjno – szkoleniowy
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz