Region

Zamknij

Dodaj komentarz

Większe opłaty za śmieci w mieście

13:32, 28.11.2024 Aktualizacja: 20:35, 26.10.2025
Skomentuj Większe opłaty za śmieci w mieście

Od stycznia 2025 roku mieszkańców Koła czekają wyższe opłaty za wywóz odpadów. Rada Miejska podjęła decyzję o przyjęciu uchwały ustalającej nowe stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Wzrost opłat jest związany z koniecznością pokrycia rosnących kosztów funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami oraz znaczącymi podwyżkami cen w spalarni prowadzonej przez Miejski Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Koninie. Od stycznia mieszkańcy Koła będą płacić 33,50 zł miesięcznie od osoby za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych, zamiast dotychczasowych 28,50 zł. W przypadku braku segregacji opłata wzrośnie do 67 zł miesięcznie za osobę, co stanowi podwyżkę względem obecnej stawki wynoszącej 57 zł. Właściciele domów jednorodzinnych, którzy korzystają z przydomowych kompostowników do utylizacji bioodpadów, mogą liczyć na ulgę w wysokości 4 zł miesięcznie od osoby. Warunkiem skorzystania z tej ulgi jest złożenie odpowiedniej deklaracji. Za nowymi stawkami głosowało 13 radnych. Robert Cesarz wstrzymał się od głosu, a Marek Kaftan był nieobecny. Zdjęcie z archiwum

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%