To był udanyweekend. W Muzeum Miasta Turku na zwiedzających czekało wiele atrakcji. Opróczmożliwości obejrzenia stałych i czasowych wystaw, można było wejść na zegarowąwieżę i odwiedzić stoisko wojów i rycerzy grodu tura. Chętni moglispróbować swoich sił w lepieniu glinianych ganków.
W miniony weekend wielu zwiedzających odwiedzałoMuzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera. Powodem była Noc Muzeów, na którązaproszono wszystkich chętnych z powiatu tureckiego i spoza niego. Zwiedzającymogli zobaczyć nową wystawę czasową „Średniowieczne narzędzia tortur”. Mogliteż odwiedzić stoisko drużyny wojów i rycerzy grodu tura oraz skorzystać zwarsztatów lepienia glinianych garnków. Dodatkowo na dziedzińcu muzeum ogodzinie 21.00 wyświetlono film „Imię Róży” , któregoakcja rozgrywa się w 1327 roku. Dostępne też były wszystkie wystawystałe między innymi: mehofferowska, etnograficzna i ekspozycja „1956 dni wokupowanym Turku – historia pewnej ulicy”. Była też możliwość zwiedzenia wieżyzegarowej, gdzie znajduje się zegar,pochodzący najprawdopodobniej z1872 roku. Dzieci mogły rozwiązać Quest muzealny. Każdy kto odnalazł skarbotrzymywał słodki upominek.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz