W Dobrejrozegrano dwie kolejki Ligi Spławikowej. W pierwszej zwyciężył PiotrKujawiński, a w drugiej Zbigniew Górski, który wskoczył na fotel lidera. Rybabrała i w obu kolejkach złowiono po ponad 31 kg ryb, które trafiły z powrotemdo stawu.
Pomimoobaw, tegoroczna druga edycja Gminnej Ligi Spławikowej przebiega bez zakłóceń,a zainteresowanie nią wśród wędkarzy jest duże, nie brakuje też kibiców isponsorów.
W siódmejkolejce w szranki stanęło 18 wędkarzy. Aura dopisała, więc ryba brała. W sumiezłowiono 31,42 kg różnych gatunków. Zwyciężył fundator głównej nagrody wpoprzedniej kolejce Piotr Kujawiński z wynikiem o 910 gramów lepszym oddrugiego Dariusza Śmiei. W sumie tego dnia złowiono 31,42 kg ryb. Zwycięzcaotrzymał puchar ufundowany przez Tomasza Gila, przewodniczącego Rady Miejskiejw Dobrej. Także w ósmej kolejce rywalizowało osiemnastu wędkarzy.Najskuteczniejszy okazał się Zbigniew Górski, który pobił tegoroczny rekordzłowionych ryb w jednych zawodach. Osiągnął 9,89 kilograma. Rekord ustanowiłrównież Ryszard Kujawiński, który złowił największą w tym sezonie rybę. Był tokarp królewski o wadze 1,98 kg. Ogółem złowiono 31,20 kilogramów ryb. Nagrodągłówną był puchar ufundowany przez Karola Kuszczyńskiego, właściciela firmyKAR-BUD. Przedsiębiorca nie poprzestał na pucharze. Pogromcę największej rybyobdarował nagrodą niespodzianką, którą był płyn od znanego Jacka z Tennessee. Zwycięzcaósmej kolejki został liderem klasyfikacji generalnej Gminnej Ligi SpławikowejDobra 2021. Do zakończenia rywalizacji ligowej, która nastąpi na początku października, pozostały jeszcze dwie kolejki. (art)
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz