Region

Zamknij

Dodaj komentarz

Do 13.00 wykonano 200 szczepień! Rano wystartował Mobilny Punkt Szczepień w Malanowie

14:07, 17.07.2021 Aktualizacja: 02:06, 26.10.2025
Skomentuj Do 13.00 wykonano 200 szczepień! Rano wystartował Mobilny Punkt Szczepień...

Kolejka chętnych ustawiła się od ranaprzed kontenerami Mobilnego Punktu Szczepień w Malanowie w powiecie tureckim. GminaMalanów zamiast na ostatniej prostej, znajduje się na razie na jednym zostatnich miejsc pod względem poziomu wyszczepienia swoich mieszkańców przeciwCOVID-19. Do godz. 12.00 zaszczepiło się tam ok. 200 osób. Punkt otwarty jestdla wszystkich chętnych do godz. 17.00.

Starosta turecki Dariusz Kałużny orazwójt Ireneusz Augustyniak mogą chociaż w tym przypadku mówić o niewielkim sukcesie.Do Mobilnego Punktu Szczepień, który od godz. 9.00 działa w Malanowie ustawiłysię kolejki chętnych. Zainstalowany na parkingu przy firmie Sun Garden punktczynny będzie do godz. 17.00. Liczba chętnych potwierdza, że jednodawkowaszczepionka firmy Johnson & Johnson cieszy się dużym powodzeniem. Mogą z niej skorzystać osoby w wieku od 18 do80 lat, teraz bez konieczności wcześniejszej rejestracji na konkretnytermin, czy godzinę. Przedszczepieniem odbywa się standardowa kwalifikacja medyczna wykonana przezwykwalifikowany personel.

Wszyscy, którzy chcą skorzystać z tej okazji powinnipamiętać o numerze PESEL oraz o tym, że w związkuz akcją zmieniono organizację ruchu: od skrzyżowania ul. Parkowej z ul. Spółdzielców do parkingu przy Sun Gardenobowiązujejednokierunkowy ruch.

Na dziś (sobota 17 lipca) gmina Malanów znajdujesię na 2404 miejscu w ogólnopolskim rankingu szczepień i nadal zamyka powiatowypeleton, zajmując ostatnią lokatę pod względem odsetka zaszczepionychmieszkańców. Pierwszą dawkę przyjęło tam 31,7 proc. populacji, ale w pełnizaszczepionych jest jedynie 23,5 proc.Podczas, gdy znajdująca się przed nią gmina Przykona ma już 27 proc. w pełni zaszczepionychmieszkańców, a jeszcze przed tygodniem te różnice były niewielkie. W powiecietureckim najliczniej wyszczepione jest miasto Turek – 42,8 proc. w pełnizaszczepionych mieszkańców, na drugim miejscu plasuje się gmina Tuliszków – 32 proc. w pełni zaszczepionych. ki

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%