Region

Zamknij

Dodaj komentarz

Kopalnia będzie walczyć o „Ościsłowo”!

10:56, 06.09.2016 Aktualizacja: 10:07, 25.09.2025
Skomentuj Kopalnia będzie walczyć o „Ościsłowo”!

Związkizawodowe, Rada Pracowników i załoga PAK KWB ,,Konin” są zaniepokojone brakiemzainteresowania polskiego rządu problemami sektora górniczego w zagłębiukonińskim. I ciągłym przesuwaniem terminu odrolnienia gruntów przez ministrarolnictwa pod odkrywkę ,,Ościsłowo”. ,,Nie chcemy wyjeżdżać za granice wposzukiwaniu pracy. Nie chcemy żyć w biedzie, bez pracy, bez perspektyw, z renti emerytur naszych rodziców” – pisali do ministra środowiska i ministraenergii. Pismo o podobnej treści wysłali też do premier Beaty Szydło. Wartopodkreślić, że 8 września w Poznaniu odbędzie się otwarta rozprawaadministracyjna dotycząca wspomnianego przedsięwzięcia „Wydobycie węglabrunatnego i kopalin towarzyszących zodkrywki „Ościsłowo”.

Jużkilkukrotnie pisaliśmy o tym, że minister rolnictwa ciągle przesuwa wyrażeniezgody na odrolnienie gruntów, na których miałaby powstać odkrywka ,,Ościsłowo”,konieczna do dalszego funkcjonowania kopalni i elektrowni. Ostatnio decyzja miałazapaść do końca sierpnia. Tak się jednak nie stało.

Zaniepokojenieprzedłużaniem się wydania decyzji w sprawie budowy odkrywki ,,Ościsłowo” ibrakiem zainteresowania problemami górnictwa w naszym regionie wyrazili teżpracownicy kopalni ,,Konin”. Pod pismami do ministra środowiska, ministra energiii premier Beaty Szydło podpisali się przedstawiciele rady pracowników izwiązków zawodowych. ,,Dlaczego ministerrolnictwa i rozwoju wsi kolejny raz przesuwa termin (obecnie do października2016 r.) rozpatrzenia wniosku gmin Skulsk i Ślesin o wyłączenie z produkcjirolnej gruntów przewidzianych pod odkrywkę ,,Ościsłowo”, pomimo pozytywnejopinii marszałka województwa wielkopolskiego i uwzględnienia tej inwestycji wplanach miejscowych województwa? Jakie uzasadnienie ma postanowienie ministrarolnictwa i rozwoju wsi o zleceniu wykonania przez Instytuttechnologiczno-Przyrodniczy Kujawsko-Pomorski Ośrodek badawczy w Bydgoszczy natemat analiz wpływu planowanej inwestycji polegającej na budowie odkrywki węglabrunatnego ,,Ościsłowo” na stosunki wodne oraz produkcję rolniczą w rejonie jejoddziaływania, gdy wpływ ten jest oceniony w raporcie oddziaływania tegoprzedsięwzięcia na środowisko, obecnie oceniany przez Regionalnego DyrektoraOchrony Środowiska w Poznaniu na etapie wydawania decyzji środowiskowej dlatego przedsięwzięcia?” – piszą pracownicy kopalni.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%