Region

Zamknij

Dodaj komentarz

Kto został Rolnikiem Roku, a kto wykonał najpiękniejszy wieniec? Dziś świętuje gmina Stare Miasto wraz z powiatem i diecezją

19:04, 10.09.2017 Aktualizacja: 21:40, 21.10.2025
Skomentuj Kto został Rolnikiem Roku, a kto wykonał najpiękniejszy wieniec? Dziś...

Dziś,tegoroczny sezon dożynkowy, kończy gmina Stare Miasto. Jej wójt wraz zestarostą konińskim i diecezją włocławską zorganizowali święto plonów dla całegoregionu. Wśród wielu gości - parlamentarzystów, samorządowców, takżez gmin partnerskich z Ukrainy i Czech, przedstawicieli organizacji, stowarzyszeńi firm, wręczono nagrody „Zasłużony dla powiatu konińskiego”, przyznano także tytułRolnika Roku. Spośród 33 wieńców wybrano najładniejszy.

W tym roku funkcję starostów Diecezjalno-Powiatowo-GminnychDożynek w Starym Mieście pełnili: Hanna Przybyłowicz i Tomasz Kwieciński,towarzyszyli im asystenci: Monika Dąbek i Adrian Walczak. To oni przekazali naręce biskupa, starosty i wójta bochen chleba upieczony z mąki z tegorocznych zbiorów,a gospodarze symbolicznie rozdzielili go wśród zgromadzonych. O oprawę częściobrzędowej uroczystości zadbał Zespół Ludowy „Kruszynioki” z powiatu włocławskiego.

Wcześniej jednak, podczas liturgii w kościele św.ap. Piotra i Pawła w Starym Mieście, koncelebrowanej przez ordynariusza diecezjiwłocławskiej bpa Wiesława Meringa, poświęcono 33 wieńce i chleby wypieczone ztegorocznego ziarna.

Oficjalną część obchodów przygotowano naplacu parafialnym. Tam wręczono dziewięć odznaczeń „Zasłużony dlarolnictwa” oraz dwa tytuły honorowe „Zasłużony dla powiatu konińskiego”. Na dożynkowej scenie zaprezentowali się także wszyscynominowani do tytułu „Powiatowy Rolnik Roku 2017”. W tym roku statuetki „Żniwiarza”otrzymali: Katarzyna i WaldemarBudni prowadzący 108-hektarowe gospodarstwo w Ladorudzu (gm. Krzymów), Aleksandra i Włodzimierz Kowalscyposiadający 61,5-hektarowe gospodarstwo w miejscowości Kolebki (gm. Ślesin), Agata i Tomasz Rybarczykowie, właściciele27-hektarowego gospodarstwa w miejscowości Lisewo (gm. Skulsk), Anna i Norbert Sieczkowie prowadzący70-hektarowe gospodarstwo w miejscowości Kawnice Kolonia (gm. Golina) oraz Beata i Jacek Woźniakowie z miejscowości Sarnowa (gm. Ślesin).

Jesteśmy wam wdzięczni za trud i za to, żena polskim stole nigdy nie zabraknie chleba. Że możemy się nim dzielić równieżz innymi. Dziękuję za waszą aktywność, nie tylko w rolnictwie, ale i samorządach.Oby polska ziemia dała wam najobfitsze plony i abyście mieli jak najwięcej korzyści,nie tylko tych materialnych, ale również satysfakcji z trudniej iodpowiedzialnej pracy – zwracał się do rolników starosta Stanisław Bielik.

Nagrodę i dyplom za najpiękniejszy z 33pokazanych dziś wieńców otrzymało sołectwo Wilczyn. W Starym Mieście zabawa potrwa dziś do późnychgodzin wieczornych.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%