Fotorelacje

Zamknij
15:03, 17.01.2020

Najpóźniej do końca sierpnia tego roku ma być wyremontowany tunel przy dworcu kolejowym w Koninie. Przedstawiciele PKP PLK zapewniają, że modernizacja stacji Konin sukcesywnie postępuje. Na razie straszy swoim wyglądem.

Obecnie, jak zapewnia nas Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP PLK, wykonawca prowadzi prace związane między innymi z odwodnieniem. – W przejściu podziemnym, prowadzącym na zmodernizowane perony, zakończone są już wszystkie prace żelbetonowe. Gotowe są schody i szyby windowe. W zakresie robót jest jeszcze ułożenie kamiennych okładzin na ścianach. Możliwość właściwego przeprowadzenia tych prac jest ściśle uzależniona od warunków pogodowych – wyjaśnia Radosław Śledziński. – Jednocześnie na stacji wybudowaliśmy już konstrukcję pochylni od strony ulicy Chopina, która ułatwi dostęp do kolei osobom mającym trudności z poruszaniem się. Będzie ona udostępniona podróżnym po ułożeniu okładzin i zamontowaniu zadaszenia. Od strony dworca dogodną możliwość dotarcia na perony umożliwi winda.

Kiedy zakończą się prace i pasażerowie skorzystają ze zmodernizowanego tunelu? Wszystkie prace w ramach modernizacji linii Poznań-Warszawa, czyli także na stacji w Koninie, mają zakończyć się do końca sierpnia 2020 roku. Później za jego utrzymanie, jak się dowiedzieliśmy, odpowiadać ma miasto, co wynika z zapisów umowy. Przedstawiciel PKP PLK zapewnia nas też, że trwają też prace wykończeniowe w nowo wybudowanym tunelu na ulicy Torowej. Powstaje tu odwodnienie. – Przejście zostanie otwarte w pierwszej połowie roku – dodaje Radosław Śledziński.

Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz