Sport

Dodaj komentarz

Chemat sponsorem głównym Górnika Konin

14:23, 15.10.2020 Aktualizacja: 13:42, 25.10.2025
Skomentuj Chemat sponsorem głównym Górnika Konin

W piątek w siedzibie firmy Chemat w Koninie odbyła się konferencjaprasowa, na której ogłoszono nowego sponsora głównego konińskiego Górnika,którym został właśnie Chemat, którego pamiętamy także ze sponsorowania BasketuKonin. Nazwa klubu nie zostanie zmieniona, a logo firmy pojawi się nakoszulkach „biało-niebieskich”.

Prezes Górnika, Mateusz Michalskipowiedział, że to moment przełomowy i pierwsza tak duża umowa, tak duży sponsorod czasów, kiedy Avans sponsorował klub z Konina. Później o sponsorów byłotrudno, żadna firma nie inwestowała takich pieniędzy, a klub przez to plątałsię między IV a III ligą. Teraz funkcjonowanie zarówno organizacyjne jak isportowe będzie ustabilizowane, a klub z czasem może walczyć o coś więcej niżjedynie utrzymanie w III lidze.

Zbigniew Ułanowski, prezeszarządu Chematu, który jak podkreślał sam jest zapalonym piłkarzem-amatorem ikibicem, mówił, że ta umowa to także inwestycja: – Podpisaliśmyumowę sponsorską, ale przede wszystkim inwestycyjną. Inwestycje w biznesie sąpotrzebne, aby się rozwijać. W tym przypadku to nie jest tylko sponsoringpierwszej drużyny, to jest także coś, co należy mieć na uwadze – przedewszystkim młode pokolenie. Mam cichą nadzieję, że dzieci naszych mieszkańców,naszych pracowników, będą w przyszłości grać, będą nosić nasze barwy na swoichkoszulkach i przyczynią się do wzrostu rozpoznawalności m.in. naszej marki.Życzę wytrwałości i zaraz po podpisaniu bierzmy się do roboty. Mam ogromnąprzyjemność uczestniczenia w naszym wspólnym projekcie, łączy nas przedewszystkim to, że oba podmioty są z Konina – powiedział.

O młodzieży mówił także prezesMichalski: – Chciałbym powiedzieć, żeGórnik to nie tylko drużyna seniorów, ale przede wszystkim młodzież. Ponad 300dzieci trenujących już od przedszkoli. Zespół seniorów opiera się głównie nawychowankach, na ludziach pochodzących z Konina. Wierzę, że wsparcienowoczesnej firmy, również miejscowej, dobrze prosperującej doda nam splendorui dzięki temu zachęci inne podmioty do współpracy. Zróbmy wszystko, aby projektpod tytułem Górnik Konin trwał jak najdłużej i aby tej młodzieży trafiało jaknajwięcej do drużyny seniorów. Chciałbym podkreślić wielki wkład prezydentaNowickiego, bo gdyby nie on, to te rozmowy w ogóle by się nie odbyły –mówił.

Głos zabrał też i Józef Nowicki,który jak poprzednicy podkreślał, jak ważne jest szkolenie młodzieży: – Klub oprócz piłkarstwa seniorskiego od latprowadzi szkółki dla dzieci i młodzieży. To jest ogromny dorobek klubu. Dlategotym bardziej było mi łatwo prowadzić rozmowy z prezesem Ułanowskim, ponieważ wtej argumentacji, przy kłopotach Górnika pojawiło się zagrożenie dladziecięcego piłkarstwa. Panie prezesie, bardzo za to dziękujemy i wierzę, żedobre uczynki kiedyś do pana powrócą, a to co pan zrobił jest niewątpliwiedobrym uczynkiem na rzecz miasta i społeczności sportowej – powiedział.

Prezydent nawiązał też do samychnegocjacji: – Dość długo prowadziliśmyrozmowy, które podjąłem z prezesem Zbigniewem Ułanowskim. Rozmowy dotyczyłyzapewnienia dla naszego klubu takich środków sponsorskich, które będą, oprócztego co w swoim budżecie przewiduje miasto Konin, środki które będą bardzoistotnym wsparciem i zapewnią spokojne funkcjonowanie sportowe i organizacyjneklubu – mówił Józef Nowicki.

Umowa została podpisana do końcaobecnego sezonu, a jeżeli wszystko będzie przebiegać zgodnie z założeniami obustron to najprawdopodobniej nastąpi przedłużenie współpracy między stronami.

Jakub Wieliński

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%