Jużod września w Szkole Podstawowej nr 3 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Koninieruszy klasa mistrzostwa sportowego. Patronat nad nią objął MOS Konin, a takżeGórnik Konin. O tym jak będzie ona funkcjonować rozmawialiśmy z dyrektoremplacówki – Alicją Frankowską.
Pomysł zrodził się już w zeszłym roku, jednak wtedypróba była nieudana. – Wszystko wskazuje na to, że powstanie w naszej szkoleklasa mistrzostwa sportowego. Już 2 lata temu nasz organ prowadzący sugerowałnam tworzenie klas mistrzostwa sportowego bardziej niż oddziałów sportowych.Klas sportowych w historii szkoły było już sporo.. Jesteśmy na wysokichmiejscach w Wielkopolsce. Chcemy utrzymać tradycję, stąd próba utworzenia klasymistrzostwa sportowego – powiedziała o projekcie Alicja Frankowska.
Wyjaśniła także różnice między oddziałem sportowym aklasą mistrzostwa sportowego. – W klasie mistrzostwa sportowego oprócz 4godzin wychowania fizycznego jest jeszcze 12 godzin zajęć specjalistycznych. Wklasie sportowej jest tych godzin, oprócz WF-u, 6. Jest to zdecydowanie większegodzinowe obciążenie dla ucznia. Zajęcia specjalistyczne prowadzone sąprzez trenerów z uprawnieniami. Są to zajęcia przygotowujące do konkretnejdyscypliny sportowej. W tej klasie, która teraz powstaje, będą uczniowieprowadzeni w dwóch dyscyplinach: część uczniów w piłce nożnej, część wkoszykówce. Patronat nad sekcją piłki nożnej objął Górnik Konin, a nadkoszykówką MOS Konin – mówidyrektor.
Klasa mistrzostwa sportowego zaczyna się od klasyIV. – W tej chwili rodzice deklarują, aby klasa trwała 3 lata. Potemzobaczymy, ale mamy nadzieję, że uda się na tyle zainteresować i dobrzepoprowadzić, że będzie kontynuacja – dodała Alicja Frankowska.
Dotąd zapisało się 19 uczniów. Aby dostać się doklasy sportowej trzeba dobrze zdać testy sprawnościowe, a także pozytywnieprzejść badania lekarskie. Po zmianie przepisów wystarczy zaświadczenie odlekarza rodzinnego, że nie ma żadnych przeciwwskazań. Jeżeli rodzic chcedokładnie zbadać swoje dziecko może to zrobić u lekarza medycyny sportowej.
– Wszyscy uczniowie, którzyzadeklarowali się do tej klasy, to są uczniowie tej szkoły. My mamy jużwypracowany przez nauczycieli wychowania fizycznego taki plan działań, że już wklasach I-III proponujemy dodatkowe zajęcia z wychowania fizycznego. Już wtedymogą doskonalić swoje umiejętności sportowe i poznają swoich przyszłychnauczycieli – powiedziała dyrektor.
HubertGraczyk
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz