Koszykarze na wózkachKSS-u Mustanga Konin po raz drugi z rzędu zdobyli złote medale mistrzostwPolski. W rozegranym w Kole turnieju finałowym zawodnicy Piotra Łuszyńskiegopokazali wielką klasę, pokonując najpierw w boju półfinałowym Fundację SalutareWrocław, a w wielkim finale – KS Pactum Scyzory Kielce.
KSS Mustang Konin odpoczątku stawiany był w roli faworytów turnieju finałowego, w którym udziałbrały cztery najlepsze ekipy fazy zasadniczej. Oprócz koninian w tym gronieznalazły się KS Pactum Scyzory Kielce, IKS GTM Konstancin oraz FundacjaSalutare Wrocław.
Obrońcy tytułu wpółfinale mierzyli się z wrocławianami, którzy w tym sezonie potrafili napsućsporo krwi wyżej notowanym przeciwnikom. Świetnie przygotowana ekipa Mustangówrozbiła jednak przyjezdnych 79:44, budując dużą przewagę już w pierwszych dwóchkwartach wygranych w stosunku 22:8. W drugiej połowie tego spotkania koninianiespokojnie kontrolowali przebieg gry, a najlepiej rzucającym graczem meczu okazałsię grający trener Piotr Łuszyński, który uzbierał aż 30 punktów.
W drugim półfinale zgodniez przewidywaniami lepsi okazali się kielczanie. Tym samym w wielkim finalemierzyć miały się dwie najlepsze drużyny sezonu zasadniczego. Początek najważniejszegospotkania turnieju był nieco nerwowy w wykonaniu obu drużyn. Dopiero w 2:30min. pierwsze punkty zapisane zostały na koncie gospodarzy. Dobrze pod koszemrozpoczął Marek Wesołowski, do którego grane były piłki w pierwszych akcjach.
Widać było świetneprzygotowanie taktyczne koszykarzy Mustanga. Twarda postawa w obronie, częstezbiórki pod własnym koszem i skuteczne kombinacyjne akcje w ataku pozwoliły uzyskaćsporą przewagę po pierwszej kwarcie, która zakończyła się pięknym rzutem za 3punkty Piotra Łuszyńskiego i wynikiem 23:10.
Również drugą kwartęMustang rozpoczął z wysokiego C, odskakując jeszcze bardziej przeciwnikom.Kiedy wydawało się, że koninianie zdemolują w tym meczu Scyzory, przyjezdniprzebudzili się i zaczęli stopniowo zmniejszać straty. Kielczanie zdobyli nawet11 punktów z rzędu, zaliczając kilka udanych akcji w ataku oraz defensywie, atakże świetny rzut za 3 punkty. Wszystko to sprawiło, że kielczanie wyszli naplus w tej części meczu. Po pierwszej połowie to wciąż Mustang prowadził 39:29,jednak rywale pokazali, że walczyć będą o zwycięstwo do samego końca.
Najbardziej wyrównanabyła trzecia kwarta, w której oba zespoły punktowały na przemian. O dwa oczka więcejzaliczyli jednak koninianie, których od drugiego złota w historii dzieliło jużtylko 10 minut. Ten czas Mustang spożytkował najlepiej jak mógł. Chłodne umysłypozwoliły zespołowi Piotra Łuszyńskiego wygrywać najważniejsze akcje, dziękiczemu Mustang odskoczył nawet na 20 punktów. Tej przewagi nie roztrwonił, a wkońcówce spieszący się kielczanie szybko gubili piłkę, dzięki czemu gospodarzezdobywali łatwe punkty z kontr.
W ostatnich sekundach koszykarzez Kielc zachowali się w piękny sposób, kładąc piłkę na parkiecie i bijąc brawoswoim przeciwnikom. Ten gest zostanie na pewno zapamiętany na długo przez wszystkichzgromadzonych w hali sportowej w Kole. Była to niewątpliwie lekcja szacunkusportowego.
Mustang zwyciężył ostatecznie79:58 i po raz drugi z rzędu mógł wznieść puchar mistrzów kraju. Trofeum odebrałanajmłodsza w składzie Klaudia Mruk, która wcześniej miała przyjemność dokonaćsymbolicznego odcięcia siatki z kosza.
W meczu o brąz lepsi ozaledwie jeden punkt okazali się zawodnicy z Konstancina. Oprócz nagróddrużynowych organizatorzy przyznali wyróżnienia indywidualne. W najlepszej piątceturnieju znaleźli się Piotr Łuszyński i Kamil Kornacki (obaj Mustang Konin),Filip Moćko (Pactum Scyzory Kielce), Piotr Pawełko (IKS GTM Konstancin) orazTomasz Łyko (Fundacja Salutare Wrocław). Najlepiej punktującym graczem okazałsię Filip Moćko z wynikiem 63 oczek, a MVP turnieju wybrany został KamilKornacki.
Półfinały:
KSS Mustang Konin –Fundacja Salutare Wrocław 79:44
KS Pactum Scyzory Kielce –IKS GTM Konstancin 70:53
Mecz o 3. miejsce:
IKS GTM Konstancin –Fundacja Salutare Wrocław 64:63
Finał:
KSS Mustang Konin – KS PactumScyzory Kielce 79:58
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz