Sport

Zamknij

Dodaj komentarz

Udany XXVIII Memoriał Zenona Ryszewskiego. Cztery medale KKSz-u i przechodnia szabla w rękach Olafa Stasiaka

20:45, 08.05.2021 Aktualizacja: 07:54, 24.10.2025
Skomentuj Udany XXVIII Memoriał Zenona Ryszewskiego. Cztery medale KKSz-u i...

Długo wyczekiwany XXVIIIMemoriał Zenona Ryszewskiego okazał się bardzo szczęśliwy dla szablistów KKSz-u.Koninianie zdobyli łącznie cztery medale, w tym jeden złoty – co równoznacznebyło z przekazaniem najważniejszego trofeum, czyli przechodniej szabli OlafowiStasiakowi.

Czołówka polskiej szablizawitała do Konina, by wziąć udział w V Pucharze Polski Seniorów, będącym zarazemXXVIII Memoriałem Zenona Ryszewskiego, który odbywa się nieprzerwanie od 1993roku. Impreza, która objęta została patronatem przez prezydenta miasta, PiotraKorytkowskiego cieszy się dużym uznaniem, a szczególnie ważnym momentem corocznychzawodów staje się przekazanie przechodniej szabli.

Rywalizację rozpoczęli szabliści.W gronie 36 zawodników znalazło się aż 13 reprezentantów gospodarza zawodów:Adrian Stanisławski, Olaf Stasiak, Kacper Nowinowski, Stanisław Świerk, MichałSzreder, Hubert Glasner, Maurycy Dziublewski, Kamil Sikorski, WojciechKaczmarczyk, Gracjan Jedwabny, Mateusz Mańczak, Igor Kacprzak oraz Mateusz Stasiak.

Spośród koninian doćwierćfinałów zakwalifikowali się tylko Adrian Stanisławski oraz Olaf Stasiak. Indywidualnymistrz Polski z zeszłego roku wyeliminował w tej fazie Rafała Ziarnowskiego zZagłębiowskiego Klubu Szermierczego, jednak w półfinale uległ 14:15 JakubowiOcińskiemu z AZS-u AWF-u Katowice. Jedno trafienie zadecydowało więc o tym, że doświadczonyszablista KKSz-u musiał zadowolić się brązowym medalem.

Więcej szczęścia miałStasiak, który w fazie pucharowej pokonał 15:7 Mateusza Jasińskiego (AZS AWFWarszawa) oraz 15:9 Jakuba Dzierniejko (UKS 13 Białystok). W finale koninianinpomścił kolegę z klubu, pokonując pewnie Ocińskiego 15:9. Zwycięstwo w tymstarciu zapewniło Stasiakowi złoty medal V Pucharu Polski Seniorów oraz głównetrofeum Memoriału Zenona Ryszewskiego, czyli przechodnią szablę, którą w ubiegłymroku zdobył Piotr Szczepanik z Victora Warszawa.

W turnieju kobiet wystartowały24 szablistki, w tym cztery reprezentantki KKSz-u. Do ćwierćfinałów awansowałySylwia Matuszak i Małgorzata Zawodniak, natomiast Natalia Nowinowska zawodyzakończyła na 11., a Zuzanna Buselt na 23. pozycji.

Obie koninianki fazę pucharowąrozpoczęły od zwycięstw. Matuszak pokonała 15:13 Klaudię Malgrem (KS Karabela),a Zawodniak niespodziewanie szybko rozprawiła się z Pauliną Poradą (TMS ZagłębieSosnowiec). Niestety w półfinałach lepsze od szablistek KKSz-u okazały sięMałgorzata Kozaczuk z AZS-u AWF-u Warszawa oraz Zuzanna Cieślar zZagłębiowskiego Klubu Szermierczego. Ta druga pokazała w turnieju fenomenalnąformę, rozbijając wszystkie swoje pucharowe przeciwniczki 15:5, dokonując tejsztuki nawet w finale.

Ostatecznie w turniejuszablistek konińskim zawodniczkom przypadły brązowe medale. Srebro zdobyłaKozaczuk, a złoto i szablę – Cieślar.

fot. KKSz Konin

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%