Sport

Zamknij

Dodaj komentarz

Bielik i Bednarek zagrali z Austrią od pierwszej minuty. Zaliczyli dobre występy

09:38, 30.11.2022 Aktualizacja: 22:22, 16.10.2025
Skomentuj Bielik i Bednarek zagrali z Austrią od pierwszej minuty. Zaliczyli dobre...

Znów dwóch piłkarzy z naszego regionu na boisku w meczu eliminacji mistrzostw Europy w wykonaniu piłkarskiej kadry narodowej. Tym razem zarówno Jan Bednarek, jak i Krystian Bielik, zagrali od pierwszej minuty. Polska zremisowała z Austrią 0:0. Wychowankowie Górnika Konin i Sokoła Kleczew spędzili na boisku pełne dziewięćdziesiąt minut. Dla Bednarka to norma, ale dla Bielika był to dopiero drugi mecz Polski po jego premierowym powołaniu. W piątek, w potyczce ze Słowenią, trener Jerzy Brzęczek dał mu dwadzieścia ostatnich minut. Krystian wykorzystał czas spędzony na boisku i swoją postawą dał selekcjonerowi powody do podjęcia decyzji o umieszczeniu go w pierwszej jedenastce na spotkanie z Austrią. Krystian Bielik znów nie zawiódł i po raz kolejny był po meczu chwalony przez komentatorów. Wychowanek Górnika Konin, tak jak większość jego kolegów, napracował się w defensywie. Ze swoich zadań w obronie wywiązywał się bardzo dobrze. Bielika mogliśmy zobaczyć też pod polem karnym rywali. To było kilka jego dobrych podań oraz odważny, ale niecelny strzał z dystansu. W końcówce spotkania sędzia odgwizdał faul Bielika, po którym nasz zawodnik został upomniany żółtą kartką. Dobry występ zaliczył też Jan Bednarek. Wychowanek Sokoła Kleczew kilkakrotnie uratował drużynę przed stratą bramki m.in. przecinając groźne podania i dośrodkowania w pole karne. Po bezbramkowym remisie z Austrią Polacy są wciąż liderem swej grupy eliminacyjnej. Mają dwa punkty przewagi nad drugą w zestawieniu Słowenią i trzy oczka więcej od trzeciej Austrii. Kolejny mecz czeka biało-czerwonych w czwartek, 10 października. To będzie wyjazdowe spotkanie z Łotwą. fot. Matt Watson (southamptonfc.com) oraz www.dcfc.co.uk

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%