Wiadomości

Zamknij

Dodaj komentarz

Brał łapówki za przyłącza. Dyrektor Zakładu Wodociągów i Kanalizacji zatrzymany przez CBA

15:27, 27.04.2018
Skomentuj Brał łapówki za przyłącza. Dyrektor Zakładu Wodociągów i Kanalizacji...

Ustalenia poznańskiego CBA wskazują, że dyrektorZakładu Wodociągów i Kanalizacji w Kłodawie brał dla siebie pieniądze zawykonanie przyłączy wodno-kanalizacyjnych do domów prywatnych. CBA prowadzi teraz śledztwo, pod nadzorem konińskiej Prokuratury Okręgowej, wsprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków służbowych przez niego,a także pracowników ZWiK oraz działania na szkodę interesu publicznego iprywatnego.

Dyrektor ZWiK prowadził proceder wykorzystujączajmowane stanowisko i wiedzę o osobach ubiegających się o wykonanie przyłączywodno-kanalizacyjnych. Prace przyłączeniowe wykonywane były przy wykorzystaniusprzętu i pracowników kierowanego przez niego zakładu. Jak podaje CBA, niewystawiano przy tym faktur bądź też wydawano je na firmę zarejestrowaną na żonędyrektora. W toku śledztwa ustalono do tej pory pokrzywdzonych jest blisko 70osób, od których żądał od 1000 do ponad 10 000 zł, za wykonanie przyłączy do posesji.

Realizujący sprawę agenci CBA z Poznania zatrzymali dyrektora oraz dwóchpracowników Zakładu Kanalizacji i Wodociągów w Kłodawie. Usłyszeli zarzuty wprokuraturze w Koninie. Funkcjonariusze CBA ustalili także, że już w tokusamego śledztwa dyrektor ZWiK utrudniał czynności prowadzone przez CBA,nakłaniając świadków do składania fałszywych zeznań.

Prokurator podejmie decyzję co do dalszego tokupostępowania i środków zapobiegawczych.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%