Wiadomości

Zamknij

Dodaj komentarz

„Platforma jest obłudna”. Poseł Bartosik krytykuje posła Nowaka

12:17, 23.01.2018 Aktualizacja: 21:24, 26.10.2025
Skomentuj „Platforma jest obłudna”. Poseł Bartosik krytykuje posła Nowaka

Wczorajo programie naprawczo-kompensacyjnym dla subregionu konińskiego mówił poseł POTomasz Nowak, dziś do jego słów odniósł się poseł Prawa i Sprawiedliwości, RyszardBartosik. – Platforma nie ma prawa się o to upominać. Brzmi to jakby złodziejmówił „łapać złodzieja”.

Ryszard Bartosik, jako odpowiedzialny z ramienia Prawai Sprawiedliwości za przeprowadzenie wyborów do sejmiku województwa wielkopolskiegow nadchodzących wyborach, mówił dziś podczas konferencji o wprowadzonej przezrząd i podpisanej już przez prezydenta, ustawie o kodeksie wyborczym. Ozmianach jak choćby kadencyjności liczonej od roku 2018 i wydłużonej do 5 lat. Odnowych wyborów pojawią się też dwie komisje wyborcze, przezroczyste urny czy bezpośredniatransmisja z wyborów w internecie. – Doprowadziliśmydo zmian w kodeksie wyborczym – zgodnie z postulatami środowiska samorządowego,najważniejsze jest to, by kodeks obejmował ordynację proporcjonalną dlamiejscowości, które mają powyżej 20 tys. mieszkańców – mówił Ryszard Bartosik. Jednocześnie podkreślił, że dziś wsejmiku województwa o nas jakby zapomniano. Co zdaniem posła jest niepokojące wsytuacji gospodarczej w jakiej znajduje się Konin i Turek. – Musimy stworzyć program dla nas, dla Wielopolski wschodniej, bo mamy teraz duże problemy w związku z tym, że Platformasprzedała, a właściwie oddała za darmo, kopalnię. W Turku kopalnia już nie działa,są problemy z ogrzewaniem miasta. Za chwilę przyjdą one do Konina. Dlamieszkańców może się to przełożyć na wysokość rachunków – twierdzi Ryszard Bartosik.O trudną sytuację obwinia rząd Platformy Obywatelskiej. – Gdyby tak jak PiS tego chciało, kopalnia i elektrownia były do dziśpaństwowe, nie byłoby łatwo, ale bylibyśmy w innej sytuacji jeśli chodzi ociepło, ale też o cały przemysł wydobywczy i elektryczny. Obecnie nie wiemy, codzieje się w PAK-u, nie znamy planów właściciela – mówi, przy czym wedługniego bulwersujące są wypowiedzi posła Nowaka domagającego się kompensacji odpaństwa. – Litości, on powinien zewstydu zapaść się pod ziemię, bo to czysta obłuda. Brzmi to jakby złodziejmówił łapać złodzieja. To pan Nowak lobbował za prywatną firmą. Pytanie czyrobił to bezinteresownie? Co robiła Platforma w 2012, 2013 roku, kiedykompensacje powinniśmy mieć, i to z urzędu marszałkowskiego, który ma na to określonepieniądze unijne. Można było stworzyć określony program dla ziemi konińskiej iwdrożyć go w życie. Jeśli za jakiś czas mieszkańcy zobaczą zwyżkę cen za ciepłomogą podziękować Platformie Obywatelskiej.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%