Wiadomości

Zamknij

Dodaj komentarz

„Była postacią nietuzinkową”. Tablica poświęcona Barbarze Friedzie Malarz

Krystian Cichocki Krystian Cichocki 12:12, 05.06.2026 Aktualizacja: 12:27, 05.06.2026
Skomentuj „Była postacią nietuzinkową”. Tablica poświęcona Barbarze Friedzie Malarz

Dziś na cmentarzu ewangelicko-augsburskim w Koninie odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą Barbarze Friedzie Malarz. Podczas uroczystości obecna była rodzina, przyjaciele i znajomi.

Barbara Frieda Malarz była pracownicą Domu Kultury Zagłębia Konińskiego, a potem kierowniczką Biura Wystaw Artystycznych w Koninie. – Oczywiście najlepiej byłoby, gdybyśmy mogli spotkać się w zupełnie innych okolicznościach – aby pani Barbara była wśród nas, abyśmy mogli dziękować jej osobiście, rozmawiać z nią, cieszyć się jej obecnością. Nie zawsze jednak daje nam to czas i los. Pozostaje więc pamięć, a pamięć jest jednym z najpiękniejszych sposobów ocalania człowieka od zapomnienia. Barbara Frieda Malarz była postacią nietuzinkową, osobą o niezwykłej energii, wrażliwości i charyzmie. Była człowiekiem, który pozostawiał po sobie ślad nie tylko poprzez swoją działalność i wkład w rozwój konińskiej kultury, ale także poprzez relacje, które budowała oraz dobro, którym dzieliła się z innymi, poprzez swoją obecność – mówił Damian Kruczkowski, inicjator wydarzenia, który przytoczył także słowa osób mających styczność z Barbarą Friedą Malarz.

Odsłonięcia tablicy dokonali syn i brat Barbary Friedy Malarz. – Nie przygotowałem żadnej mowy, ale pan Damian uchwycił wszystko to, co ważne. O mamie można by prawdopodobnie rozmawiać dniami i nocami. Chciałbym podziękować wszystkim zgromadzonym i inicjatorom imprezy – powiedział Jacek Malarz, syn Barbary, który nie krył wzruszenia.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%