28 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Mielnicy Dużej odbyły się obchody 20-lecia powstania Towarzystwa Promocji i Rozwoju Ziemi Skulskiej. Ideą powstania TPiRZS było szerzenie wiedzy na temat walorów historycznych, kulturowych i turystycznych Ziemi Skulskiej.
Towarzystwo zostało zarejestrowane 18 października 2005 roku. Obecnie liczy 25 członków. W ciągu lat swojej działalności realizowało i nadal realizuje zadania skierowane do jak najszerszej rzeszy odbiorców od dzieci po seniorów. TPiRZS utworzyło Lokalną Izbę Pamięci im. Stefana Wajchta w Skulsku, wspólnie z Fundacją Batorego stworzony został fundusz stypendialny dla uczniów z terenu gminy, zorganizowane zostały jarmarki ochweśnickie, które obecnie są kontynuowane pod nazwą Skulski Ochwest. Ogłaszane są także konkursy literackie, malarskie czy ostatnio na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową.
TPiRZS współpracuje między innymi z Samorządem Gminy Skulsk, GOK, biblioteką gminną, parafią w Skulsku, LGD ,,Między ludźmi i jeziorami", KGW, Narodowym Instytutem Muzeów, Instytutem Pamięci Narodowej. – Prowadzimy także działalność wydawniczą, w ramach której ukazały się monografie Skulska, foldery, pocztówki oraz miniksiążka kucharska. Największym kapitałem naszego Stowarzyszenia są jego członkowie, którym nie brakło i nie brakuje pasji i chęci do działania – mówi Tomasz Jaskulski, prezes Zarządu TPiRZS.
Opr. Krystian Cichocki
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz