Wiadomości

Zamknij

Dodaj komentarz

40 załóg rywalizuje w XXXI Zimowych Regatach Barbórkowych

Krystian Cichocki Krystian Cichocki 12:07, 15.11.2025 Aktualizacja: 11:01, 17.11.2025
Skomentuj 40 załóg rywalizuje w XXXI Zimowych Regatach Barbórkowych

Wystartowały XXXI Zimowe Regaty Barbórkowe. Rywalizacja rozpoczęła się na Przystani Żeglarskiej KŻ KWB Konin, gdzie o godzinie 10.00 dokonano oficjalnego otwarcia zawodów. W tym roku swoje 65-lecie obchodzi Klub Żeglarski KWB Konin.

– Bardzo się cieszę, że zimowe regaty barbórkowe są organizowane i wspierane przez wielu ludzi, bo sam od wielu lat jestem miłośnikiem tych zawodów i promuję je w całej Polsce. Ludzie nie wierzą, że w regionie mamy tyle klubów żeglarskich, ale trzeba o tym mówić, bo to jest nasz atut – nasze jeziora i wy wspaniali żeglarze – powiedział Witold Nowak, zastępca prezydenta Konina, który życzył uczestnikom sportowej rywalizacji.

O oprawę muzyczną podczas wydarzenia zadbała Orkiestra Dęta PAK KWB Konin, która zagrała między innymi „Sto lat” dla Klubu Żeglarskiego KWB Konin. Nie zabrakło oczywiście również szant. – Z okazji 65-lecia chciałam złożyć najserdeczniejsze życzenia władzom klubu oraz wszystkim członkom – mówiła Anna Zimna, prezes Konińskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, która podziękowała KŻ KWB Konin za pracę, wytrwałość i rozwój, podkreślając, że liczy na dalszą współpracę.

Start wyścigów na wodzie odbył się o godzinie 11.00, a zakończenie zawodów zaplanowano na godzinę 17.00. Regaty zaliczane są do Grand Prix Jezior Konińskich i odbywają się w klasach: Omega Sport, Omega Standard, Turystyczna T1, Turystyczna T2, Turystyczna T3, Open, 470, Laser. W tym roku rywalizuje 40 załóg.

Pierwsza edycja Zimowych Regat Barbórkowych miała miejsce w 1968 roku. Dwa lata później miały już one charakter imprezy krajowej, w której udział brali zawodnicy z kadry narodowej Polski. W obecnej formule wydarzenie zostało wznowione w 1998 roku, a głównym celem stała się nie tylko rywalizacja sportowa, a pokazanie piękna regionu i tradycji górniczych. Co roku do Konina przyjeżdżają zarówno zawodowi żeglarze, jak i amatorzy, a także sławne osobowości – mistrzostwie i zdobywcy pucharów.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%