Wiadomości

Zamknij

Dodaj komentarz

Miał o dwie tony więcej. Kierowca busa ukarany mandatem w wysokości 2.000 zł

22:25, 24.05.2023 Aktualizacja: 12:28, 20.10.2025
Skomentuj Miał o dwie tony więcej. Kierowca busa ukarany mandatem w wysokości 2.000...

Dwa busyzostały zatrzymane i zważone przez wielkopolskich inspektorów w Koninie. Zpunktu kontrolnego odjechały na lawetach, ponieważ właściciele ich nieprzeładowali.

Dzisiaj inspektorzyz konińskiego oddziału inspekcji zatrzymali do kontroli dwa pojazdydostawcze o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t, których ugięte zawieszeniadawały podstawę do stwierdzenia, że ważą więcej.

Busy zatrzymanow Koninie w ciągu dróg krajowych numer 25 i 92, a kontrola zostałaprzeprowadzona na punkcie mas i nacisków przy ulicy Hutniczej. W wyniku ważeniapierwszego pojazdu ustalono, że jego rzeczywista masa całkowita, wraz zładunkiem AGD, wyniosła 5,5 t, a więc dopuszczalna masa całkowita zostałaprzekroczona o 2 tony. Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 2.000 zł.Pojazd innego kierowcy, który przewoził meble tapicerowane, byłprzeładowany o 0,9 t, bowiem ważył 4,4 tony. Kierowca otrzymał mandat karny wwysokości 900 zł.

Obydwaj dostalizakaz dalszej jazdy do momentu usunięcia stwierdzonych nieprawidłowości.Pojazdy z miejsca kontroli zostały odholowanie na lawetach zadysponowanych nazlecenie właścicieli.

opr. M.Szafrański

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%