Słupca

Sokół Kleczew powalczy o puchar

2023-06-01 15:36:54

Unia Swarzędz będzie finałowym rywalem Sokoła Kleczew w Wielkopolskim Pucharze Polski.

Drużyna prowadzona przez Łukasza Cichosa w półfinale wyeliminowała Mieszko Gniezno. Już w 3. minucie gości na prowadzenie wyprowadził Kacper Janiak. Radość graczy z Kleczewa nie trwała jednak długo, bo już pięć minut później Robert Pepliński dał gospodarzom wyrównanie. Jeszcze przed przerwą na 2:1 dla Sokoła strzelił Michał Grobelny. Chwilę po przerwie na 3:1 podwyższył Tomasz Kowalczuk, a wynik w 78. minucie ustalił Michał Zimmer.

Tym samym Sokół Kleczew na wyjeździe pokonał 1:4 Mieszko Gniezno i zagra w wielkim finale Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Tam czeka już Unia Swarzędz, która wyeliminowała LKS Gołuchów. Finał zaplanowano na 14 czerwca. Zwycięzca rozgrywek zapewni sobie prawo do gry na szczeblu centralnym Pucharu Polski.