Słupca

Wilki Wilczyn wygrywają w derbach regionu

2022-12-05 09:17:54

Zespół prowadzony przez Artura Hoffmana okazał się lepszy w siatkarskich derbach regionu. Wilki Wilczyn na wyjeździe pokonały 0:3 SPS Słupca. Dzięki temu zwycięstwu awansowali na drugą pozycję w tabeli premiowaną awansem do baraży.

Początek spotkania był dość wyrównany. Z czasem jednak to goście z Wilczyna zaczęli radzić sobie coraz lepiej i wychodzić na kilkupunktowe prowadzenie. Końcówka seta należała właśnie do nich. Wygrali 20:25. Najwięcej emocji przyniósł drugi set, ponieważ był najbardziej zacięty. Słupczanie nie wykorzystali jednak swoich szans na wygranie drugiej partii. W końcówce pierwszą piłkę setową przy wyniku 23:24 miały Wilki, ale podopieczni Tomasza Robaka się obronili. Potem trzykrotnie to gospodarze mieli szanse zakończyć zwycięsko drugi set. Goście jednak wszystkie piłki setowe wybronili, a następnie zdobyli decydujący punkt na 29:27. Trzeci set okazał się już formalnością. Gospodarze wygrali go 18:25, a całe spotkanie 0:3 w setach.

Wilki tym zwycięstwem zajęły miejsce słupczan i zajmują obecnie drugie miejsce w grupie pierwszej II ligi. Słupczanie plasują się obecnie na trzeciej pozycji. Za tydzień podopieczni Tomasza Robaka zmierzą się na wyjeździe ze Stoczniowcem Politechniką Gdańską. Z kolei Wilki zagrają u siebie z Energetykiem Poznań.