Słupca

SPS wygrywa po thrillerze, Wilki ulegają Orłowi Międzyrzecz

2022-11-28 22:15:47

Pięć setów było potrzebnych w starciu SPSu z Sobieskim Arena Żagań. Z kolei Wilki Wilczyn przegrali gładko 0:3 z Orłem Międzyrzecz.

Słupczanie w sobotę grali na wyjeździe z rywali w walce o baraże. Pierwsze dwa sety pały łupem podopiecznym Tomasza Robaka (18:25; 18:25). Wydawać by się mogło, że mecz zakończy się gładki zwycięstwem przyjezdnych. Nic bardziej mylnego. Dwa kolejne sety zdecydowanie wygrali gospodarze 25:12; 25:15) i potrzebny był tie-break. W nim lepsi okazali się słupczanie, którzy wygrali 14:16. Dzięki temu zwycięstwu SPS awansował na drugie miejsce premiowane grą w barażach.

Wilki natomiast podjęły u siebie LBS Bank Janas Logistics KS Orzeł Międzyrzecz. Zespół z góry tabeli nie dał szans gospodarzom. Orły z Wilkami pewnie wygrały 0:3 (19:25; 15:25; 20:25). Siatkarze z Wilczyna zajmują obecnie szóste miejsce.