Korytkowski

Słupca

Siatkarze z regionu zakończyli sezon

2022-04-11 19:53:00

W miniony weekend siatkarze SPS-u Słupca i Wilków Wilczyn zakończyli zmagania w siatkarskiej II lidze. W lepszych humorach są zawodnicy ze Słupcy, którzy na wyjeździe wygrali 3:1 z Energetykiem Poznań.

Słupczanie meczu w Poznaniu nie zaczęli najlepiej, bowiem pierwszą partię przegrali 23:25. Potem punktowali już tylko gracze SPS-u. Drugiego seta wygrali 25:16. Kolejne dwa również należały do gości. Trzeci i czwarty set zakończył się wynikiem 25:20. Słupczanie kończą sezon na piątym miejscu w tabeli z dorobkiem czterdziestu jeden punktów.

Trzy pozycję niżej uplasowały się Wilki Wilczyn. W ostatnim starciu sezonu na wyjeździe 0:3 ulegli SKS-owi Gorzów Wielkopolski. Wiele emocji dał kibicom drugi i trzeci set, który zakończył się odpowiednio 31:29 i 36:34. Wilki kończą zmagania w II lidze na ósmym miejscu mają na koncie dwadzieścia sześć punktów.