Shootersss

Słupca

Cztery medale konińskich szablistek i szablistów na Mistrzostwach Polski Seniorów. Sylwia Matuszak na najwyższym stopniu podium

2019-05-19 20:29:13
Doskonała postawa konińskich szablistek i szablistów na Mistrzostwach Polski Seniorów w Warszawie. Zawodniczki i zawodnicy Konińskiego Klubu Szermierczego przywieźli ze stolicy cztery medale.

W zawodach indywidualnych kobiet nie miała sobie równych Sylwia Matuszak. W fazie pucharowej koninianka pokonała kolejno 15:5 Klaudię Kozieł z Zagłębia Sosnowiec, 15:9 Gabrielę Drygałę z O.Ś. AZS Poznań, 15:7 Matyldę Ostojską z AZS-u AWF Warszawa oraz 15:11 Zuzannę Cieślar z Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego. W finale Sylwia Matuszak była lepsza o trzy trafienia od Małgorzaty Kozaczuk z AZS-u AWF Warszawa. W indywidualnych zmaganiach panów najlepiej wśród koninian wypadł Mateusz Godlewski, który wywalczył brązowy medal. Godlewski wygrał najpierw 15:10 ze swym klubowym kolegą, Stanisławem Świerkiem. Później odprawił z kwitkiem Marcina Koniusza z Fortisu Sosnowiec (15:5) oraz Marcina Wystela z AZS-u AWF Katowice (15:8). Godlewski musiał uznać wyższość rywala w półfinale, w którym uległ 13:15 późniejszemu zwycięzcy całej rywalizacji – Grzegorzowi Dominikowi z Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego.

Kolejne dwa medale szablistki i szabliści z naszego miasta dołożyli w rywalizacji drużynowej. Zarówno panie jak i panowie zajęli drugie miejsce. Drużyna pań (Katarzyna Kędziora, Sylwia Matuszak, Natalia Nowinowska i Małgorzata Zawodniak) pokonała w drodze do finału KS Karabela 45:39 i AZS I Warszawa 45:41. W meczu o złoto koninianki uległy 40:45 pierwszej drużynie Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego. Konińska drużyna panów (Mateusz Godlewski, Patryk Pałasz, Adrian Stanisławski i Stanisław Świerk) wygrała 45:42 z Zagłębiowskim Klubem Szermierczym II oraz 45:34 z pierwszym zespołem tego klubu. W finale nasi szabliści nie poradzili sobie z Victorem Warszawa. Ta potyczka zakończyła się zwycięstwem szablistów ze stolicy 45:40.