Koło

Walczyli w słońcu i deszczu. Grand Prix Koło 2022 zakończone

2022-05-29 10:14:00

Zakończyła się piąta edycja Grand Prix Koło. W ostatniej rywalizacji o Puchar Malinowej Mamby na linii startu pojawiło się 150 uczestników, którym przyszło walczyć o dobre czasy i miejsca przy zmiennej pogodzie.

Piąta edycja Grand Prix Koło przeszła do historii. Czwarty bieg i marsz o Puchar Malinowej Mamby zakończył rywalizację w ramach jubileuszowego cyklu. Ostatnie zmagania dla biegaczy na dystansie 10 km, a dla kijkarzy – 5 km toczyły się zarówno w słońcu, jak i majowym deszczu. Na starcie stanęło łącznie 150 zawodników – 109 biegaczy oraz 41 miłośników nordic walkingu.

W biegu, w kategorii mężczyzn, zwyciężył Łukasz Wojnicki z czasem 36 minut i 48 sekund. Za nim linię mety minął Taras Kulai, a trzeci był Marcin Wojewoda. W kategorii pań najlepsza okazała się Monika Wojciechowska (40 minut 45 sekund), która wyprzedziła Andżelikę Niklewicz i Justynę Wałowską. Drużynowo triumfował Triton Konin przed No Name Team i Koło Biega.

W nordic walkingu, w gronie panów, wygrał Michał Osiński, któremu do pokonania 5 km wystarczyły 34 minuty i 36 sekund. Trzy sekundy później na mecie zameldował się Daniel Kurdubski, a trzecie miejsce zajął Marcin Kurzawiński. Wśród kobiet triumfowała Agnieszka Krawętek. Drugie miejsce stało się udziałem Kingi Staśkiewicz, a trzecie – Marty Juszczak.

Po zakończeniu rywalizacji odbyło się podsumowanie klasyfikacji generalnej i wiekowej oraz wręczenie pucharów najlepszym.

Po czterech biegach okazało się, że w kategorii mężczyzn najlepszy jest Taras Kulai. Srebro przypadło Łukaszowi Wojnickiemu, a brąz – Marcinowi Wojewodzie. Wśród pań natomiast na szczycie klasyfikacji generalnej znalazła się Andżelika Niklewicz przed Justyną Wałowską i Martą Marszałek.

Najlepszą drużyną Grand Prix 2022 okazał się No Name Team. Drugie miejsce zajął Triton Konin, a na najniższym stopniu podium stanął Geberit Team.

W klasyfikacji generalnej nordic walkingu, w kategorii mężczyzn, pierwsze miejsce zajął Daniel Kurdubski. Drugi był Marcin Radomski, a trzeci – Marcin Kurzawiński. Wśród kobiet zwyciężyła Kinga Staśkiewicz. Drugie miejsce zajęła Marzena Majewska, a trzecie – Katarzyna Kucharczyk.

Na koniec organizatorzy sportowego cyklu zaprosili za rok, na koleją edycję Grand Prix Koło.