Korytkowski

Koło

Medyk odpadł z pucharu Polski. Koniński klub nie wywalczy 400 tysięcy złotych

2020-02-20 14:46:27
Medyk Konin za burtą tegorocznego pucharu Polski. Nasze zawodniczki nie odrobiły strat z sobotniego, rozegranego na własnym stadionie, pierwszego meczu ćwierćfinału. Dziś zremisowały z Górnikiem w Łęcznej 1:1 (0:1).

Koninianki nie miały łatwego zadania. W pierwszym ćwierćfinałowym meczu przegrały u siebie 1:3. Aby odrobić straty musiałyby dziś wygrać różnicą co najmniej trzech bramek (lub doprowadzić do rzutów karnych w przypadku swojego zwycięstwa 3:1). Tymczasem już początek spotkania ułożył się po myśli mistrzyń Polski. W pierwszej minucie Gabija Gedgaudaite sfaulowała jedną z rywalek we własnym polu karnym. Sędzia wskazała na „wapno”, a stały fragment na gola zamieniła Ewelina Kamczyk. W drugiej połowie przed szansami na zdobycie gola stawały m.in. Natalia Chudzik i Patrícia Hmírová. Bramka na 1:1 padła w 87. minucie, gdy kontratak Medyka zakończył się celnym strzałem Anny Gawrońskiej. Kapitan naszego zespołu wpisała się na listę strzelców dzięki asyście Natalii Chudzik. Ostatecznie Medyk przegrał w dwumeczu 1:4. Koninianki nie powalczą więc o sowitą nagrodę, którą dostałyby w przypadku obrony trofeum. W tym roku zdobywca pucharu Polski zgarnie 400 tysięcy złotych. Teraz piłkarki z naszego miasta czekają na wznowienie zawodów Ekstraligi. Pierwszy mecz rundy rewanżowej w ich wykonaniu będzie w Koninie w sobotę, 29 lutego. Tego dnia, w samo południe, wicemistrzynie Polski zmierzą się z AZS-em PWSZ Wałbrzych.

Górnik Łęczna – Medyk Konin 1:1 (‘2 Ewelina Kamczyk – ‘87 Anna Gawrońska)

Skład Medyka Konin: Aubrei Corder – Darija Jeriemienkowa (‘46 Nikol Kaletka), Olga Sirant, Gabija Gedgaudaite, Sandra Sałata, Julia Maskiewicz (‘46 Stanislava Liškova), Alicja Piechocka, Natalia Chudzik, Gabriela Grzywińska, Nicole Zając, Anna Gawrońska