Korytkowski

Sompolno

Konińscy szabliści znów na podiach. Tym razem wywalczyli srebrne medale podczas Mistrzostw Polski Juniorów

2020-01-27 14:58:49
Dwa srebrne medale przywieźli z rozgrywanych w Warszawie Mistrzostw Polski Juniorów w szabli zawodnicy Konińskiego Klubu Szermierczego. W zmaganiach indywidualnych na podium stanęła Małgorzata Zawodniak. W rywalizacji drużynowej drudzy byli nasi panowie.

Małgorzata Zawodniak zanotowała najpierw komplet zwycięstw w fazie grupowej. Później – w zmaganiach pucharowych – pokonała kolejno: 15:7 Weronikę Borkowską z KS Karabela, 15:12 Paulinę Poradę z Zagłębia Sosnowiec, 15:13 Roksanę Bartosz z Dragona Łódź i 15:13 Urszulę Kurzynę z UKS-u 13 Białystok. W finale lepsza od koninianki o cztery trafienia była Zuzanna Cieślar z Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego. W zmaganiach panów najlepiej wśród koninian poszło Olafowi Stasiakowi, który odpadł w ćwierćfinale, w którym pokonał go 15:6 Jakub Broniszewski z Victora Warszawa. Stasiak cieszył się jednak z medalu w drużynówce. W tej rywalizacji sięgnął wraz z Sebastianem Glancem, Kacprem Nowinowskim i Michałem Szrederem po srebro. Koninianie pokonali najpierw 45:25 Szablę Brzoza i 45:39 Zagłębiowski Klub Szermierczy I. W finale nasi panowie ulegli 18:45 Victorowi Warszawa. Drużyna pań z Konińskiego Klubu Szermierczego była szósta.