Sompolno

Po drugim sparingu Medyka. Koninianki przegrały wysoko z utytułowaną niemiecką drużyną

2020-01-19 20:43:15
Przegraną 1:6 (0:1) zakończył się drugi zimowy sparing Medyka Konin. Wicemistrzynie Polski zmierzyły się w Niemczech z Turbine Poczdam.

Ta utytułowana niemiecka drużyna plasuje się obecnie na piątej lokacie w tabeli Bundesligi. Do przerwy Turbine prowadziło z koniniankami 1:0. Wynik spotkania został otwarty w 18. minucie. Po zmianie stron piłka znajdywała drogę do konińskiej siatki w 48., 53., 71., 74. i w 86. minucie. Honorowego gola dla Medyka zdobyła w 80. minucie Anna Gawrońska. Koninianki wezmą teraz udział w ośmiodniowym obozie dochodzeniowym, podczas którego będą trenować dwa, trzy razy dziennie na własnych obiektach. Kolejny sparing czeka je w najbliższą sobotę, 25 stycznia. Tego dnia o godz. 16.00 podopieczne trenera Romana Jaszczaka zagrają w Uniejowie z Olimpią Szczecin.

Wyjściowy skład Medyka Konin: Aubrei Corder – Julia Maskiewicz, Gabija Gedgaudaite, Sandra Sałata, Nicole Zając, Stanislava Líšková, Gabriela Grzywińska, Natalia Chudzik, Natalia Pakulska, Nikol Kaletka, Anna Gawrońska